7 KOCALI HÜRMÜZ HÜKÜMETİ..

  • 11.01.2023 09:43

 

Pamuk prensens ve 7 cüceler yazımıza sevgili okuyucularımızdan tepkiler geldi.

Yazılan yorumlar aynen aşağıdaki gibi.

Sevgilli Yusuf bey. Bir meslek vardır o mesleği zamanla yaparsan bey olursun maşallah sen de bey olmuşsun. 7 tane cumhurbaşkanı yardımcısından neden rahatsız oluyorsun. En son refarandum da başkanlık sistemi değiştiğinde muhtemelen sistemin kalemi olarak senin de EVET dediğin oylama da en az 2 cumhurbabaşkanı yardımcısı der. Şimdi neden bu durumdan rahatsız oluyorsun. Oylarken şöyle dedin mi şayet başa bu sistem ile istenmeyen bir tip gelse ve istenmeyen 7 tipi yardımcı yapsa olur mu dedin mi?

Bugün geldi enflasyon ve refah payi ile%25 dedi. Yarın %5 de benden dedi. Sanki cebinden veriyor ayrıca ilave etmek nedir yarın bir daha mı artıracak. İşte bu yüzden tek kişinin hükümranlığı yanlış. Ortak akıl, bir heyet olmalı. Yazınızı çok seviyesiz buldum.

Fakat galiba bu 7 kocalı hürmüz tabirini ilk kullanan benim ki 6'lı masanın bu kararı sonra muhalefete yakınlığı ile bilinen gazeteci İsmail Saymaz'dan sert tepki geldi.

7 Kocalı Hürmüz hükümeti dedi oda dikkat ederseniz 6 lı masa fakat 7 kocalı hürmüz derken bizim 6+1 HDP nin gizli ortak olduğunu ikrar etmiş oldu.

Saymaz, masanın aday kriterlerini HDP'yi de varsayarak "6'lı masa kendisine düşük profilli bir Cumhurbaşkanı arıyor. En az yüzde 50 artı 1 oy alan Cumhurbaşkanı hangi demokratik kritere göre yüzde 1’lik liderle eşit sayılacak? Bu dünyada örneği bulunmayan çok-başkanlı sistemdir. Yedi Kocalı Hürmüz hükümetidir." ifadelerini kullandı.

Bakın amacımız körü körüne birinin arkasından gitmek değil.

Fakat amacımız Tayyip Erdoğan’ı yıkmak diyen bir yapının yapacağı hiçbir güzel icraatın olmayacağını anlatmaya çalışıyoruz.

7 Kocalı hürmüz hükümet sistemi maalesef güdük doğmuştur.

Hatta doğmadan ölmüştür.

Bu nedenle HDP kendi adayımızı göstereceğiz demektedir.

Yani Tayyip Erdoğan bence son 5 yılda kötü  hatta sıkıntılarla boğuşan Recep Tayyip Erdoğan ile yarışacak.

Buna yarışma da denmez ama.

Görünen köye kılavuz istenmiyor.

Millet bu sıkıntılı ortamdan bu ülkeyi yine Recep Tayyip Erdoğan çıkarır diyor.

Fakat Akparti kadrolarına ceza keser mi keser. Bence keser.

Millet vekili seçiminde Millet ittifakı üstünlüğü sağlayıp Cumhurbaşkanı’nı Recep Tayyip Erdoğan yapar mı yapar.

Ankara’da İstanbul’da belediye meclisi Cumhur ittifakında ama başkanlık Millet ittifakında.

Ben bu millet ne yaparsa yapsın bu milletin ellerinden öperim.

Ayaklarının türabı olurum..

Sandıktan  çıkana da herkes saygı duyacak..

Kalın sağlıcakla..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.