AKPARTİ TUZAĞA DÜŞÜYOR…

  • 4.03.2023 15:09

 

CHP resmen HDP ile ittifak kurmak için yapılan bir kurgu diyor bu olanlara.

6 Lı masa vardı. İyi Parti gitti diye bakıyolar. Fakat okuduğum bir analizde de öyle değil.

CHP’nin 6 lı masası ve İyi Parti’nin 6 lı masası. CHP resmen HDP’yi dahil edecek. İyi parti de yeni bir ittifak kuracak.

Cumhur İttifakı, Millet İttifakı, belkide Türkiye ittifakı diye bir üçüncü ittifak geliyor.

İyi Parti, Zafer Partisi, Memleket Partisi, Yeniden Refah Partisi,DSP  vb partilerin bir araya gelmesi ile oluşacak yeni ittifak.

Türkiye'de seçim arifesi hareketli geçiyor.Öyle bir hareketli ki Süleyman Demirel’in siyasette 24 saat uzun bir süredir.

6'lı masanın aday konusunda ortaklık kurmayı başaramaması değil 6 lı masanın ilk turda yenilecek olarak tüm anketlerde çıkması dengeleri değiştirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş dışında kimseye destek vermeyeceklerini belirterek masadan kalktı.

Bu gelişmenin ardından CHP ve İyi Parti kanadında karşılıklı atışmalar yaşanmaya başladı .Esasen okuduğum analizde danışıklı dövüş.

Çünkü ilk turda Cumhur İttifakı %45 Millet İttifakı %35 diğer oluşacak yeni ittifak %20 alarak 2. Tura seçimi bırakmak parlamentoda üstünlüğü ele geçirmek istiyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı olmadığını söyleyenler ile destek vermek gerekir diyenler ikiye ayrıldı.

Kemal Kılıçtaroğlu taşlar yerine oturacak derken bence bu plandan bahsediyorlar.

Önceki yazımda bahsettiğim CHP yapılan darbeyi püskürttü yazımda söylediklerim başka bir bakış acısı.

Bunun olabilirliğini de düşünüyorum.

Ama siyaset Türkiye’de kendi dinamikleri ile yürümüyor.

Peş peşe sosyal medyada yapılan paylaşımların en dikkat çekeni ise CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'nun "Bugünün sonu, yarına Allah Kerim…" sözleri oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güldüğü videoya yer veren Bekaroğlu, kendi tarafından büyük tepki topladı.

Fakat bunlar son 6 ayda ibrenin Tayyip Erdoğan’a dönmesi hatta asrın felaketi sonrası bizi bu yıkımdan çıkarsa çıkarsa ‘’yine Erdoğan çıkarır.’’söylemine karşı yeni , yeniden bir hamle olarak görmek gerekiyor.

Tayyip Erdoğan ilk turda bu işi bitirir ise siyaset çöplüğü bir anda mevta ile doluverecek.

Ama bunlar son hamleler.

Ama Akparti’de bir havalar var ki. Bu iş bitti.

Hayır bitmedi. Akparti tuzağa düşüyor. Rehavete kapılmak ve oyunu iyi okumamak kaybettirir.

Seçim yeni başlıyor.Hemde ne başlama.Kurallar,oyun,ve oynama şekli değişiyor..

Esas yeni başlıyor.

Anlayana…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.