FARKINDA MISINIZ?

  • 10.03.2023 14:38

 

Saadet Partisinin Genel Merkezinin önünde Erbakan'dan çok hazin bir intikam alınıyordu.

Hem de ne intikam. Bilge başkan Temel Karamollaoğlu neredeyse zaferi kutlayacak. Birde seçimi kazanıp alkollü, içkili kutlamaları Saadet Partisi’nin önünde kutlarlar ise tam olur.

Tam bağımsız bir Türkiye idealine yönelik "Bana ne Amerikadan!" diye bağırabilen bir Erbakan'dan bu şekilde bir intikam alıyordu o kumar masası ve arkasındaji küresel güç.

Saadet Partisi önünden Temel Karamollaoğlu'na ‘’Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu'dur’’diye söylettirirlerken bu bilge lider şerefe nail olurken çok gururluydu.

Geçmişte teslim olmuş devlette görünüşte Ecevit'in başbakan olduğu ama reelde gerçek başbakan olarak bir dünya bankası memuru Kemal Derviş nasıl atandıysa, aynı bu şekilde, eğer kazandıkları takdirde, atanmış Rifkin tarafından yönetilen bir Türkiye resmen gözlerimizin önünde sergileniyordu gibi.

Bunun Temel Karamollaoğlu tarafından izah edilmesi ve Saadet Partisine oy verenler tarafından coşkulu bir şekilde alkışlattırılması ile Erbakan'ın o kutlu mücadelesinden hazin bir intikam alınmasıydı bize bu izlettirilenler...

Helal olsun size. Eski Bir saadet partili Abdullah bey sosyal medya hesabından böyle bir tespitte bulunmuş..

Mücahit Kılıçtaroğlu söylemi pastanın üzerine mum oldu.

Fakat her şeye rağmen bir soru sormak istiyorum.

2019 Yerel seçimlerde %2,71 oy alan yaklaşık 1250.000 seçmenin oyunu alan bu kadar insan bir parti liderinin yönlendirmesi ile Saadet Partisi’ne oy vermediler. Saadet 9 ilçede ve 11 beldede belediye başkanlığını aldı.

Bazı illerde Akparti’ye kaybettiren parti oldu. Hatta büyükşehirlerde Saadet Partisi yüzünden belediyeleri CHP aldı.

HDP ve Saadet Partisi seçmeni neden blok olarak Tayyip Erdoğan’a cephe aldı.

Bunun sorgulanması gerektiğinin de farkında mısınız?

Bir milyondan fazla insanı da farklı düşünmeye iten sebeplerin sorgulanması gerekmez mi?

 Biraz toplu iğneyi Akparti kendine batırmalı. Bu arada Saadet Partisi’nin desteği %10 oy alan İYİ parti ve HDP’nin desteğinden CHP açısından çok daha önemli.Hatta hayati öneme sahip.CHP’liler zincirlerini kırdı.

Hangi zincir. CHP muhafazakarlardan oy alamaz zinciri.

CHP’ye kesinlikle oy vermeyecek dediğiniz Saadet Partili seçmen Kemal Kılıçtaroğlu’na oy vermesi demek Anadolu seçmeni gözünde bir CHP bence anlamı şudur.

Surda bir gedik açtık

Mukaddes mi mukaddes

Ey kahpe rüzgar

Artık ne yandan esersen es...(Necip Fazıl)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.