HİÇ DERS ALMAZSINIZ..EN İYİ SİZ BİLİYORSUNUZ..

  • 2.06.2023 13:11

 

Liberal Atatürkçü solcular ve liberal milliyetçi sağcılar,kominist dinci sağcılar ve mavi takkeli  birde oyunu Allah’a veren sarıklı cübbeli müslümanlar..

 Üzerlerine hiç bir kabahat yapışmıyor. Hiçbir siyasi kampın yerlisi değiller ama her kampta ve her devirde haklılar.

Sütte hata olur sizde hata olmaz.

Kazanırken biz demiştik hatta hepsinin Düzce’de evi, Akçakoca’da yazlığı Balıklı yaylasında yayla evi var. Ama mikrofon uzatılınca hayat çok pahalı. ‘’Bir şişe rakı kaç para biliyormusun?’’ deniyor.

Birde bizatihi duyduğum için mavi takkeli bir abi ‘’apoyu imralıdan çıkarıp aday yapsalar ona vereceğiz’’Bunlara günahımızı dahi vermeyiz diyen efendilerine halat ile basbağlı abiler, ablalar.

Gelen kurban bağışlarını öğrenciler için kestiğinizi düşünüp ızgara yapıyorsunuz. Millet size artık öğrenci, talebe dahi vermiyor. Acıelma köyünde fındık almaya gittiğiniz kapılarda acı ama gerçek ne yazıyor biliyor musunuz?

‘’xxx  efendi cemaati giremez’’ yazıyor. Tabela yaptırmış köylü. Köylünün aklını beğenmezsiniz. Köylü akıllanmış diyorsunuz ama siz hiç hata yapmazsınız..

Kılıçdaroğlu’nun en büyük pr’ını bunlar yaptı.

Bay Kemal kesin kazanıyordu, matematik (?!) ortadaydı, herkesi kapsıyordu.

25+15+10+5+5=60 idi ama 60x0=48 ettiğini hesaplayamadılar. Siyaset bir matematik değildir.

Siyaset bir tarih, çoğrafya, din kültürü, Türkçe, Sosyal bilgiler, biraz matematiktir.

Karşı çıkanlar %8-10 Muharrem İnce trolü, %3-5 Zafer partiliydi. Hatta gizli AK Partiliydi.

6’lı masa asrın icadıydı. Bunun mucidi de Kemal Kılıçdaroğlu idi. Ayrı bir teknofest düzenlense dereceye bile girerdi.

 Gövdelerini koydu bu arkadaşlar. Seçim cepteydi zaten, daha ciddi konuları vardı, ülkeyi nasıl yöneteceklerini planlamaya başladılar!!!

Bakanlar, genel müdürler, hatta burada millet vekili adayı olan bazılarına genel müdürlükler söz verilmiş. Hatta görevden alınacakların listesi dahi yapılmış..

Tüm hesapları doğruydu. Fakat HDP ve PKK çarpanı olan 0(sıfır) ile çarpınca sonuç yanlış çıktı.

Bunu en güzel Altan Tan söyledi.6 Milyon oy aldık fakat bir gazoz etmiyor.

Şimdi ise 2. Turda kaybedeceğimizi bildiğim için yazlığa gittim ben yoktum. “Ben yokken buralarda neler olmuş ya” havasında analiz kasıyorlar. Hepsi oradaydı, orada olmayı bırak, hepsi fanatik Kılıçdaroğlu’cuydu. Düz CHP’lilerden daha beter…

Hani hep eleştirdiğimiz mezhepçi bağnazlar hiç değilse “suçu” üstleniyor, “biz orada değildik” demiyor. Piroculukta dürüstler.

Siz??

Utanmadan “muhalefet için muhasebe zamanı” yazanlar var. Kaybetmeden muhasebe yapmak isteyen muhalifleri o meşhur “liberal” faşistliğinizle sindirmediniz mi?

Sokaklarda milleti yargılayacağınızı söylerken ,kahvelerinizden kadınları kovarken, fırınlarınızdan biz itlere ekmek satmıyoruz diye havlarken takke düştü kel göründü.

Abiler, ablalar bari çıkıp bir özür dileyin yahu. Yanlış hesap yapmışız deyin. Hata yaptığını kabullenmek erdemdir.

Bu milleti hiç anlamamışız. ‘’Patates ,soğan güle güle Erdoğan!’’ sloganı yanlış bir sloganmış deyin.

 “Evet biz yaptık biz savunduk, biz sürdürdük bunu. Hata etmişiz” deyin. Kiminiz dövizle maaş alıyor, kiminiz çuval ile sadaka , fitre bağış topluyor kiminiz maaş değil direk fon alıp patronluk yapıyor. Hepinizin keyfi yerindedir.

Birde her Perşembe dergahta toplanıp biz siyasete karşıyız. Bizim dergahımıza siyaset giremez diyen sofiler. Bunlara oy verilmez diyen eksiksiz müslümanlar.

Ama verdiğiniz gazlar yüzünden, olan son parasıyla bira alıp iddaa oynayan gariban CHP’liye oluyor.

Size inanıp efendi hazretleriniz şuraya işaret etti diyen kağıt toplayan sofiler size inandı.

Koca bir kitleyi mutsuz ettiniz. O ağlayan laikleri siz ağlattınız. Çıkın ve mertçe “Kendi yalanımıza o kadar inandık ki, bu haltı biz ettik” deyin. Bir kere de haksız oluverin yahu. Bir kere de ülkeyi yanlış okumuş olun."

Efendi hazretleri kesesini düşünürken siz efendi hazretlerini düşünüyorsunuz..

Ama ne gezer. Siz yanlış okur musunuz?  Hepiniz okumuş, çift üniversite bitirmiş, yalamış yutmuş insanlarsınız. Bir de ‘benim için hava hoş gider yurt dışında yaşarım. Benim tuzum kuru diyorsunuz ya vallahi ayar oluyorum.

Yurt dışında yaşayanlar sadece oy kullansa Erdoğan %60 la iktidar oluyor. Yurt dışına çıkanlar bu vatanın kıymetini daha iyi anlıyorlar.

Kestane zamanı da yaklaşıyor. Ama kestane kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemiş..

Siz biraz böylesiniz..

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.