TATAVAYI BIRAKIN LAFI AĞIZINIZDA GEVELEMEYİN NİYE YAZAMIYORSUNUZ?

  • 2.04.2024 10:03

CHP 2019 seçiminde aldığı oyun sadece %5 fazlasını alabildi…

Fakat belediye sayısını %100 yakın artırdı.

Midesi CHP ve Juniuor Fatih’e  oy vermeyi kaldırmayan ve sandığa gitmeyerek Ak Parti’yi cezalandıran seçmen sayısı ise tam 8 milyon.. Beyler bayanlar tam 8 MİLYON AK PARTİ SEÇMENİ SANDIĞA GİTMEDİ.. Demek ki neyimiş artık çantada keklik değilmiş.Bu Ak Parti seçmeni gidip Yeniden Refah Partisine oy verseydi YRP türkiye genelinde %15-20 oy alırdı..

Ben kekliğim diyerek Ak Parti’ye oy vereceğim diyenler size kazandırdı.

Tatilini yarıda kesip yemin kefaretimi kim ödeyecek diye bağıra bağıra gelip oy verenler kazandırdı.

Ak Parti’ye oy vermeyip Dr. Faruk Özlü’nün nezaket ve samimiyetini görüp yaptıklarını görüp başkasına verir isem diyerek CHP il başkanlığı yapmış insanlar kazandırdı. Hatta bu seçim sonuçları sonunda ömrü hayatımda CHP’nin 1.çıktığını da gördüm ya bu yeter diyenler kazandırdı.

Yeniden Refah Partisi en fazla oy aldığı 4. İl Düzce.. Bundan 10 ay önce sandığa gitme oranı cumhurbaşkanlığında %89 iken bu seçimde % 78 yani %11 oranında sandığa gitmeme durumu var.

14 Mayıs'taki 2023 seçimlerde Türkiye'de yaklaşık 6 milyon 700 bin kişi sandığa gitmedi. Yurt içi seçmenlerin sayısı 60 milyon 700 bin. Yani seçmenlerin yüzde 11'inden fazlası sandığa gitmemiş oldu.

Peki 2024 31 mart ne kadar biliyor musunuz?

61 milyon 430 bin 934 seçmenin yaklaşık 14 milyonu sandık başına  gitmedi. Seçime katılım son yılların gerisinde kaldı.Bu 14 milyon oyun 8 milyonu Akpartiye daha düşük verilen oy..

7Milyon 300bin kişi daha az sandığa gitti.

Kaybedilen illere bakarsanız bunun yarısı verilse kazanılan yer sayısı %50 artıyor.

Ak Parti seçmenini yordunuz, küstürdünüz, kırdınız ,incittiniz.. Onlarda sandığa dahi gitmedi.

Ak Parti seçmeni bir yere gitmedi. Bu sefer sandığa gitmiyorum. Hadi bakayım çöz çözebilirsen dedi.

Aynı durum MHP ve İyi Parti’de var.

Ak Parti’de Nevşehir’de belediye başkanı iken görevden aldığı kişi İyi Partiden yine belediye başkanı seçildi. Ve İyi Partinin aldığı tek il.

Ak Parti’nin rakibi yine İyi Partili, MHP ‘li, BBP’li ve YRP li eski arkadaşları idi.

Ak Parti şunu sorgulamalı bu şekilde başka partiden girip seçimi kazanan 10’a yakın adayı biz niye kurban ettik? Neden üzdük?

İyi Partiden Türkiye’de tek ili alan bu kişiyi biz neden Ak Parti’den attık.

Rasim Arı eşi ile hüngür hüngür ağladığı yalvardığı beni bir dinleyin dediği sosyal medya paylaşımlarını biliyorum. Sonra da beni dinlemediniz bunun intikamını alacağım diyerek bütün paylaşımlarını silen Rasim Arı İyi Parti’nin Türkiye’deki tek il belediye başkanı tevafuk mu?

Kocaman hayır.

Tekirdağ Büyükşehir belediye başkan adayı  Melek Mosso konseri dolayısı ile görevden alınan bir ilçe belediye başkanı idi. Tekirdağ Büyükşehir adayı yapıldı. Hem ilçe kaybedildi hem büyükşehir.

Ak Parti’de veya Tekirdağ’da doğru insana kıran mı girdi?

Neyse çok örnek yazabilirim.

Son 20 yılın en düşük katılımlı seçimi oldu. Tatavayı lütfen bırakalım, rica ediyorum.

Bu içimdekileri yazmak demek ki bugüne nasipmiş.

Hemen hemen 10 yıldır çeşitli mecralardan Akp ve yönetiminin bazı konulardaki büyük yanlışlıklarını söylemişimdir.

Bu seçim sonuçları da onun neticesi...

Sadece emekli üzerinden böyle oldu, şöyle oldu saçmalığı çok komik.

Ben şahsen kendi fikrimi söyleyeyim.

Ülkedeki ekonomik yanlışlıklardan, tasarruf tedbirlerinin yanlış uygulanmasından başka birçok sebep var.

Mesela

Sadece yanlış diyorum, içimden o kadar çok şey yazmak geliyor ama yazmayayım..

Ak Parti Düzce il başkanlarının son ikisi Cumhurbaşkanı tasarrufu ile görevden el çektirildi.

 Şu anki il başkanının yeterli çaba sarf etse dahi bu ikisinin enkazını kaldırmakla yetindi.

Ak Parti’de yönetici olanlar başkan olanlar başka Ak Partilileri Fetöcü diye Cimer’e şikayet etti.

Sebep kişisel hırs.

Bizzat kendimin Düzce Belediyesine tamamen Allah rızası için Whatapp hattına yaptığım onlarca dilek, öneri, şikayetim vardır.

%90-95iyle kesinlikle ilgilendiler geri döndüler çözdük demek için. Yani çözmek için gayret sarf ettiler.

Akp nin içindeki yalama, yaxşak ve  bir tayfanın varlığı ve yıllardır buna müdahale edilememesi hatta sıkıntıları başkana iltmemesi dolayısı ile insanlar sorunlarını çözemez oldu.

Bir örnek vereyim dükkanının önüne sundurma çıkan esnafa aylar sonra yazılan astronomik cezalar dolayısı ile küsen 10’larca esnaf bilirim. İşleri çözülmedi. Neden mi?

Birilerini görmediler.Ortalık sundurma dolu sen yapınca yaz 100 bin tl ceza..

Başkan yardımcıları danışmanları var ama çözüm konusunda varlıkları ve yoklukları belli değil.

Faruk Özlü 16 saat çalışıyor yetişemiyor ama ekibi halen Faruk Özlü’ye iş yıkıyor.

Yapamıyorsanız sizi kimse zornan tutmuyor. Yapabileceğe bırakın. Siz 17 saat çalışmalısınız..

Suriyeli ve mülteci sorunları belediyenin etrafı özellikle emeklilerin takıldığı kahveler civarı bu sorun dolayısı ile ciddi sıkıntılı. Belediye’den ruhsat almadan çalışan bir sürü iş yeri var.

Üç harfli, beş harfli marketlerin kendi imparatorluklarını ilan etmesi yerli esnafın canına ot tıkamasına izin verildi. Ve devletin bu konudaki denetim yetersizliği...Peş peşe 10 market. Memursen yoluna bakabilirsiniz.

Hatta ve hatta devletin birçok konudaki denetim yetersizliği..

Adaletle ilgili yıllarca değişmeyen kanunlar, uygulamalar ve bunun neticesinde milletin vandala, eşkiyaya, çapulcuya, dilenciye, hatta yardımsız yaşayamayan muhtaça dönüşmesi...

Ak Parti seçmeni yerel seçimlerde hep Ak Partiye ders vermeye devam ediyor.

Aklıma gelen bir sürü var ama şimdilik bunlar dostlar.

Lütfen artık Chp ile ilgili olumsuz yazılar paylaşacağına, bizim mahalledeki, cenahtaki olumsuzlukları daha çok yaz, paylaş.

Bırak Chp’yi, onlar zaten fıtratlarının, varoluş sebeplerini uyguluyorlar. Çoğundan bir şey beklemek yanlıştır.

Tanju Özcan Dem giremez diyor Ekrem İmamoğlu kucaklayıp hareme atıyor. Mide siyasette çok büyük.

Biz üstünü çizdiğimizi, küstürdüğümüzü neredeyse ölüme mahkum ediyoruz. İnsanları köşeye sıkıştırır çaresiz bırakırsanız size rakip olur.

Biz kendi davamıza bakalım.

Seçim sonuçları ve bu yaşanılanların en büyük müsebbibi belli.Kimse millete suç atmasın.Millet az bile yaptı.

Ama Faruk Özlü’nün günahı nedir?

Bir popçuya elimizdeki bizim için köle gibi çalışan bir adamı kurban edecektik.

Çok şükür ki Düzce İttifakı sağduyulu çıktı. Bunu da sağlayan Faruk Özlü’nün bizatihi kendisi. Belediye meclis üyesi seçilenlerin bir kısmı hiç bir çalışmaya katılmadı.İdda ediyorum bir adet broşür dağıtmayan il meclis üyesi dahi vardır. Ama sahneye gelip erik dalı oynamak kolay.. Kadın kolları olmasa birkaç tane Faruk beyi babası gibi seven bayan çalışanları olmasa neredeyse yalnız.. Ak Parti'nin gençlik kolları nerede? Tanıtım standlar da Ak Kadınlar sandıklarda Ak Kadınlar...Her yerde hanımefendiler...

Akpnin içindeki, yukarıda belirttiğim 3Y kesim...

Yalakalar..

Yalancılar..

Yankesiciler…

Düşün yakasından Partinin ve milletin.

Halk nezdinde o kadar olumsuzlukları oldu ki, buna müdahalede edilemedi ya da etmediler.

Eğer sayın Cumhurbaşkanımız ve çevresindeki yöneticiler bu olumsuzlukları görmezse emin ol 2028 de daha beteri olacaktır.

Teşkilatlar kendilerine çeki düzen vermeli, içimizdeki pisliklerden, yiyicilerden, vurdumduymazlardan sıyrılmalı, halkla iç içe, milletin derdiyle dertlenen, onun bunun eski bakan artıklarının adamı olmayan, gerçek dava erlerinin gelmesi lazım inşallah...

Hem bu sayede de karşı tarafın derdinin millet olmadığını millet görecek ve bi 100 yıl daha iktidar, yönetim yüzü göremeyecekler.

Hep derim bir musibet bin nasihatten iyidir. Kötülere bir şey olmaz kuzum. Niye mi? İyiler onlara kıyamaz da ondan cancağazım.. Ama kötüler iyileri pırasa gibi kıtır  kıtır biçiyor. İyiler az kaldı..

Eğer sürçü lisan ettiysem kabul ola affola..

Düzce  5 senede ekibi Faruk Özlü’ye ayak uydurabilir ise Ak Parti’de rol model bir belediyecilik ortaya koyup batı karadenizin hatta Türkiye’nin yıldızı olabilir.

Nerede kalmıştık..

Bir çay koyun  yeniden başlayalım..

NOT 1:Bu arada gitarcıyı tekrar meclis üyesi veya yardımcı yapılsaydı bende sandığa gitmemeye hatta gider geçersiz oy kullanmaya yemin etmiştim ama yeminini bozan binlerce insan gibi bende bozar bayram sonrası 3 gün daha oruç tutardım. Çünkü Faruk Özlü’ye değer.

NOT 2:Bu seçimde Düzce’de çoğu yerel basın son düzlüğe kadar Faruk Özlü’ye ihtiyatlı yaklaşıp 1-2 kişi hariç Ak Parti’nin karşısında oldu.YRP rüzgarına yalpaze sallayanları Keleş’in yere düşen sararmış yaprağına nefes olmaya çalışanlarıgördük. Fakat Düzce’deki dip dalgayı gören Tezcan Solmaz, Düzceli Yusuf bey(yani bu gariban),bir de Muzaffer Fırat hiç çizgisini değiştirmedi. Hatta YRP den belediyenin anahtarını alacağız bende başkan yardımcısı olacağım diyen bize aba altından sopa gösterenler için Tezcan Solmaz ile olup veya olmamak arasındaki kararımızı sonuna kadar zafere kadar diyerek hemen hemen günde 3 defa istişare ederek kendimizi motive ettik. Hatta YRP’den Tecan Solmaz’a aranızı bulalım belediyeyi alıyoruz birbirimize ihtiyacımız olacak diyerek çay içtiğimiz çay ocağı şahit olsun ki biz ahiretliğiz diyenleri yazmak gerek.

NOT 3:Özel yazışmaları seçim akşamı  kullanan Faruk Özlü’yü daha öncede 2-3 defa hançerlemiş değerli mümin kardeşim.. Ben Faruk Özlü olsam sana bu şehirde bir nefes oxsijeni vallahi aldırmam. Ama Faruk Özlü o kadar nazik ve beyefendi biri ki düşmanlık yapamıyor.. Adamın karakteri buna müsait değil ama siz hainlik yapmaya devam edin sabırda göktaşı olsa çatlar..

NOT 4:Faruk Özlü çok acil bir sosyal medya ekibi kurmalı. Halkın içinden çıkmayıp 2028’e kadar sahada , sahnede Düzceliler arasında olmalı. Aksi takdirde 2028 ‘de Düzce tek milletvekili dahi çıkaramayabilir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.