Milli Eğitim Müdür vekili gidici

DüzceSonHaber

Milli Eğitim Müdür vekili gidici
4.10.2022 - 12:08
Güncelleme 4.10.2022 - 12:15
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’de göreve başladığı günden bugüne eğitim anlamında bir adım ileri gidemeyen vekil İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın siyasi irade tarafından istenmediği bu yüzden asaleten atanamadı ve kısa süre içerisinde Düzce’den gidici olduğu öğrenildi.

Düzce’de Murat Yiğit’in ardından vekaleten göreve başlayan Tamer Kırbaç, göreve başladığı günden bugüne kadar eğitim alanında Düzce’de dişe dokunur bir icraata imza atamadı. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala okullarda başlayan tadilatları planlayamayan ve öğrenciler ile öğretmenlerin mağdur olmasına neden olan Kırbaç, eğitim projesi konusunda da sınıfta kaldı.

Soruşturmaları göz ardı ediyor

Diğer yandan okullarda yaşanan ve bazı okul yöneticileri ile öğretmenlerin hataları nedeniyle başlatılan soruşturmaları göz ardı eden Tamer Kırbaç’ın, soruşturmaların tamama ermemesi ve sümen altı edilmesi yönünde telkinlerde bulunduğu iddia edildi. Çilimli’de, Nasırlı İlkokulu’nda yaşanan olaylarla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, velilerin tedirginliği ise devam ediyor.

Sendikanın talimatıyla görev yapıyor

Kırbaç ayrıca belli bir kesime hitap eden sendika talimatıyla görev yapıyor gibi görünmeye başladı. Düzce’de eğitim konusunda bir çok haber yapılırken, özellikle bir müdire hakkında açıklama yapmayı tercih eden ve bu konuda da kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklama yapan Kırbaç’ın beklediği asalet makamını bu sayede alacağını düşünme hayalleri de suya düşmüş gibi görünüyor.

Siyasiler Düzce’de istemiyor

Özellikle Düzce milletvekillerinden bazılarının Kırbaç’ı Düzce’de istemediği bu yüzden asaletini engelledikleri ve kısa süre içerisinde Düzce’den göndermek için çalışma yaptıkları da öğrenildi.


Editör: D. Son Haber