Vize sınavlarına erteleme

DüzceSonHaber

Vize sınavlarına erteleme
1.12.2022 - 15:55
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce’de yaşanan depremlerin ardından eğitime ara verilen Düzce Üniversitesi’nde 5 Aralık tarihinde eğitime başlanacak. Vize sınavları ise 1 hafta ertelenecek.

Düzce’de yaşanan 5,9’luk depremin ardından Düzce Üniversitesi öğrencileri Düzce’yi terk ederek memleketlerine geri döndüler. Bununla birlikte deprem travması geçiren öğrenciler, vize sınavlarının  online yapılması için sosyal medya platformlarında kampanya başlattılar.

Öğrencilerin çağrısı üzerine Düzce Üniversitesi yönetimi ise vize sınavlarının bir hafta daha ertlenmesi kararına vardı. Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “İlimizde yaşanan deprem nedeniyle, ünivesitemiz yerleşkelerindeki eğitim binalarında meydana gelen sıva, kısmi asma tavan hasarları gibi küçük çaplı onarımlar tamamlanmış olup, üniversitemizde eğitim-öğretim faaliyetleri 5 Aralık 2022 Pazartesi günü örgün (yüzyüze) olarak başlayacaktır. Öğrencilerimizin motivasyonunun olumsuz etkilenmemesi için ara sınavlara (vize) daha iyi hazırlanması amacıyla 2022-2023 eğitim-öğretim yılı güz yarı yılı ara sınav (vize) tarihleri 1 hafta daha ileri alınmış olup, 12-18 Aralık 2022 tarihinde örgün (yüzyüze) olarak gerçekleştirilecektir. Öncelikle sizlerin güvenliğinin bizim için her zaman en önemli unsur olduğunun bilinmesini istiyoruz” dedi.


Editör: D. Son Haber