Hani servisler ücretsiz olacaktı?

DüzceSonHaber

4.12.2022 - 21:35
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce’de yaşanan 5,9’luk depremin ardından Düzce’ye gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 4 okulda eğitim gören öğrencilerin başka okullara ücretsiz servislerle taşınacağını söyledi. Ancak Bakan Özer’in açıklamasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli planlama ve çalışmayı yapamadığı için velilere son dakika mesajı gitti. Mesajlarda servislerin ücretli olacağı ve deprem öncesi gibi ücret ve güzergah izleneceği bildirildi.

Düzce’de yaşanan depremin ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Düzce’ye gelerek açıklamlarda bulundu. Özer, tedbirler kapsamında 4 okulun öğrencilerinin başka okula taşınacağını ifade ederek “Cumayeri Ortaokulu, Merkez Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu, Turgut Özal Anadolu Lisesi, Arsal Anadolu Lisesi öğrencilerinin aynı okulda eğitim-öğretime almayacaklarını farklı okullara taşıyacaklarını ve A1 destek mekanizması oluşturarak öğrencileri yeni okullara ücrtesiz taşıyacaklarını ve ücretsiz yemek vereceklerini söyledi.

Ancak Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü aradan geçen 1 haftalık süreç içerisinde istendiği gibi planlama yapamayarak, servis sahipleri ile anlaşamayarak ihaleyi iptal etti.

Arsal Anaolu Lisesi’nden velilere atılan son dakika mesajında “Sayın veliler tasıma firmaları    teklif edilen tasıma bedellerini kabul etmediğinden, eskiden olduğu gibi servislerle gelen ogrencilerimiz ücretlerini odeyeceklerdir.Kendi imkanları ile gelenler de aynı şekilde okula 15 Temmuź Şehitler Anadolu lisesine geleceklerdir.  Malesef çok uğraşmamiza rağmen taşıma firmaları ile anlaşılamadigindan ücretsiz taşıma olmayacaktır. Anlaýışınız ıçin teşekkür ederim” denildi.

Turgut Özal Anaolu Lisesi’nden velilere atılan son dakika mesajıdan ise “Değerli velilerimiz,

Devlet taşıması ile okula ulaşımı sağlanan öğrencilerimizin ve okul pansiyonumuzun kapatılması nedeniyle farklı pansiyonlara yerleştirilen öğrencilerimizin taşınma planlaması tamamlanmış olup yarın itibarıyla taşınmaya başlanacaktır. Özel servis ile okula ulaşımları sağlanan öğrencilerimiz  bu servislerini kullanmaya devam edecektir. Tüm velilerimizden yaşanan süreçle alakalı gereken desteği ve duyarlılığı bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Veliler ise son dakika gelişmesi ile adeta şok yaşadılar. Ücretsiz taşıma olacağını düşünen ve planlama yapmayan veliler, öğrencilerin adres tespitlerinin ve bilgilerinin alınmasına rağmen servislerin Bakan Özer’in ‘Ücretsiz’ açıklamasına rağmen ücretli olacağına tepki gösterdiler.

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz