Evlilik okulu eğitim programı başladı

DüzceSonHaber

Evlilik okulu eğitim programı başladı
22.12.2022 - 11:00
Haber Merkezi

 

Düzce Belediyesi ve Düzce Kent Konseyi tarafından düzenlenen "Evlilik Okulu"nun ilk eğitim programına evlilik arefesinde ve yeni evli 10 çift katıldı. Eğitim programının sonunda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü çiftlere sertifikalarını vererek mutluluk dileklerinde bulundu.

Düzce Belediyesi ile Kent Konseyinin ortaklaşa hazırladığı "Evlilik Okulu" programı BELMEK çatısı altında eğitimlere başladı. Uzman Psikolog Ersan Şimşek tarafından evlilik arefesinde olan ve yeni evli çiftlere eğitim verildi. Projenin ilk eğitim programına Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Başkan Yardımcısı Oya Kocaman, Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber, Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) Koordinatörü ve Belediye Meclis Üyesi İlknur Bahar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ayfer Yüksel, Nikah Memuru Asiye Durnacı  ve 10 çift katıldı.

Psikolog Ersan Şimşek tarafından çiftlere yönelik; evlilik süreci ile ilgili farkındalık, iletişimi daha sağlıklı yönetebilmenin yolları, olası sorunlar karşısında problem çözebilme becerilerini geliştirmeleri, mutlu olmanın değil, mutlu kalabilmenin yolları anlatıldı. Şimşek'in sunumunun ardından çiftler ile soru cevap şeklinde devam eden eğitim programının sonunda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çiftlere katılım sertifikalarını verdi.

"BU PROGRAMA, EVLİLİKLERİN DAHA SAĞLIKLI OLMASI İÇİN BAŞLADIK"

"Sağlam toplumların oluşmasına vesile olmak istiyoruz" diyen Başkan Özlü; "Bir toplumun temel çekirdeği ailedir, sağlam evliliklerin oluşması için bu programları düzenliyoruz. Evlenmek isteyen ve yeni evlenen çiftlerimizin daha uyumlu, daha sağlıklı yuva kurmaları için bu programlara başladık. Bundan sonra bu programları aksatmadan devam edeceğiz. Biliyoruz ki toplumun temeli ailedir, sağlam toplumların oluşmasına vesile olmak istiyoruz. Biz de sosyal bir sorumluluk faaliyeti olarak bu eğitimleri düşündük ve uygulamaya geçtik" şeklinde konuştu.

Evlilik Okulundan sonra vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Anne - Baba Okulu, Geniş Aile Okulu gibi eğitim programlarının da ilerleyen süreçte başlatılması planlanıyor.

"Evlilik okulu" eğitimleri, her ayın son haftasında verilmeye devam edecek. Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 0380 514 25 44 ile 0380 523 88 33 numaralı hatlardan arayarak veya 0537 527 09 57 WhatsApp hattından yetkililere ulaşabilir.


Editör: D. Son Haber