Hasarlı kolon öğrencilerin psikolojisini bozdu

DüzceSonHaber

Hasarlı kolon öğrencilerin psikolojisini bozdu
27.02.2023 - 09:32
Kaynak: Haber Merkezi

 

Bahçeşehir’deki Atatürk Anadolu Lisesi girişinde bulunan ve zarar gördüğü gözle görülen taşıyıcı kolon velileri tedirgin ederken, öğrencilerin ise psikolojilerini bozmaya başladı.

Düzce’de 23 Kasım tarihinde meydana gelen depremin ardından Kahramanmaraş’’ta meydana gelen 2 büyük depremin ardından özellikle 1999’da da 2 büyük yaşayan Düzceliler, binaların sağlam olup olmadığı konusunda tedirginlik yaşıyorlar. Yeni bir deprem olma ihtimaline karşı binalarının sağlamlığından emin olmayan Düzceliler korku yaşarken, Kalıcı Konutlarda bulunan Atatürk Anadolu Lisesi girişindeki görüntü pes dedirtti.

Okulun hemen girişinde bulunan ve okula gelen öğrencilerin her gün görmek zorunda oldukları hasarlı kolon velileri ve öğrencilerde tedirginlik oluştururken, psikolojik olarak ise büyük sorunlara neden olmaya başladı.

Atatürk Lisesi’nde bulunan bir öğrenci velisi yaptığı ihbarda, özellikle 23 Kasım ve Kahramanmaraş depremlerinin ardından kolonu gören çocuğunun okula gitmek istemediğini ifade ederek “Hasarlı kolon tam okul girişinde. Öğrenciler okullarına girerken bu durumu her defasında görüyorlar çünkü görmek zorundalar. Evlerde korku yaşarken, deprem olması muhtemel bu dönemlerde bu kolonun çürük olabileceği, çürük olmasa dahi hasarlı olarak görünmesi bizlerde tedirginlik oluşturuyor. Öğrencilerin psikolojileri iyice bozuldu. Bu kolon hasarlı değil ve bir zararı yoksa kapatılsın, eğer bir hasar söz konusu ise bizlere bilgi verilsin ve okul boşaltılsın. Yaşanacak bir yıkım veya ortaya çıkacak bir zararın hesabını kimse veremez” dedi.

BİR VELİNİN MESAJI


Editör: D. Son Haber