Milli Eğitim Müdürünün açıklamaları bir öyle bir böyle

DüzceSonHaber

Milli Eğitim Müdürünün açıklamaları bir öyle bir böyle
19.07.2023 - 10:36
Güncelleme 19.07.2023 - 10:36
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Milli Eğitim Müdürü Taner Kırbaç, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Turgut Özal Lisesi’nin Azmimilli  okulu için yapılan yeni binaya taşınacağını açıklamıştı. Ancak geçen hafta yapılan toplantıda kimsenin anlamlandıramadığı bir şekilde yeni binaya değil prefabrike binaya taşınması kararı alındı.

Düzce’de 23 Kasım 2022 tarihinde yaşanan depremin ardından hasar alan ve durumunun ne olacağı merak edilen Turgut Özal Anadolu Lisesi binasının Azmimilli İlkokuluna ait prefabrike yapıya taşınmasına karar verildi. Ancak İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, 3 Şubat 2023 tarihinde  katıldığı canlı yayın programında okulun Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan yeni Azmimilli İlkokulu binasına taşınacağını söylemişti. Kırbaç’ın bu kararından neden döndüğü merak edilmeye başlandı.

Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi okul binası hasar gördükten sonra öğrenciler, farklı okullara gönderildi. Özellikle veliler çocuklarının akıbeti konusunda merak içinde olurken, okul incelemesinin ardından yıkılmasına ve yeni bina yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, 3 Şubat 2023 tarihinde katıldığı bir canlı yayında “Velilerimizin talepleri oldu. Nasıl yapalım diye birkaç alternatif oluşturduk. Sayın valimiz ile görüştük. Velilerimiz ile konuyu paylaştık. İki yönlü düşünüyoruz. Yeni bina yapacağız denilirse yeni binaları yapılana kadar bağımsız bir bina sunmak istiyoruz. Normal öğretim yapacakları bir bina yapmak istiyoruz. Azmimilli İlkokulu için yeni bir bina yapılıyor. 24 derslikli. Şu anda Azmimilli İlkokulu 21 derslikli ve binasında sorun olmayan bir binada. Düzce Belediyesi’nin öncülük ettiği Azmimilli İlkokulu yeni binası yapılıyor. Bu aşamada Azmimilli İlkokulu’nu bir sezon daha eski binasında tutarak yeni binayı Turgut Özal Anadolu lisesi olarak kullanacağız” dedi.

Ancak aradan geçen 5 ay içerisinde İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın fikri değişti ve Turgut Özal Anadolu Lisesi’ne prefabrike yapıyı tahsis etme kararı aldı. Kırbaç’ın sözünden neden döndüğü merak edilirken veliler ise hurdaya dönen okul binasına çocuklarını göndermek istemiyor.

Düzce’nin seçilmiş 800 öğrencisi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında prefabrike binada eğitim görmek zorunda bırakılıyor.

Kırbaç daha önce kendisine özel tuvalet yaptıran okul müdürü ile ilgili konunun müdürün bilgisi dışında olduğu yönünde açıklama yapmış ancak okul müdürünün kendisine özel tuvalet yapıldığından bilgisi olduğu anlaşılmıştı.


Editör: D. Son Haber