Bu Milli Eğitim Müdürü Düzce’den gitmeli

DüzceSonHaber

Bu Milli Eğitim Müdürü Düzce’den gitmeli
27.09.2023 - 21:04
Kaynak: Haber Merkezi
2

 

 

Yaklaşık 1 yıl önce Düzce Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın gayretleriyle başlatılan ve Düzcelilerin talebi doğrultusunda sonuçlanan Düzce Lisesi isminin geri verilmesinde Düzceliler büyük hüsran yaşadı.

Düzce’nin tarihine ışık tutan ve bir çok Düzcelinin mezun olduğu Düzce Lisesi isminin geri verilmesi çalışmaları yaklaşık 1 yıl önce başlatılmış, Düzce Milli Eğitim Müdürü’ne talep aylar öncesinden iletildiğinde bunun çok doğru bir karar olacağını ve destekleyeceğini söylemiş, hatta bu konuda Düzce’yi harekete geçirecek görüşmeleri kendisi bizzat yapmıştı. Düzce Lisesi Mezunları Derneğinin aktif hale gelmesi ve isim değişikliği için başvuru yapmasında da en büyük emek İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’a aitti.

Milli Eğitim Bakanlığı’na Düzce Lisesi isminin geri verilmesi için yapılan başvuru sürecini doğru yöneten  Tamer Kırbaç, olayın Düzceliler adına olumlu sonuçlandırılmasını sağlayarak, halkın istediği isim değişikliğini gerçekleştirip, Düzce 15 Temmuz şehitler Lisesi adını Düzce Lisesi olarak geri alınmasını sağladı.

Tabela tören programını hazırlayıp, Düzce Valisi’ni de protokol kuralları gereği törene davet eden Kırbaç, adına yakışır bir tabela töreni gerçekleştirerek, Düzce’nin tarihine sahip çıktı.

Tüm Düzce’nin sevindiği bu gelişme sonrasında ise enteresan bir gelişmeyle, Düzce Valisini hedef alan sosyal medya kullanıcıları, isim değişikliğinde hiçbir dahli olmayan Vali Selçuk Aslan’ın istifasını talep etmeye başladı.

Milli Eğitim Müdürü Kırbaç ise olaylar karşısında sessizliğini koruyarak, Milli Eğitim Bakanlığının acil kararı ile dün değişmesine sebep olduğu Düzce Lisesi Tabelasını bugün tekrar indirerek eski tabelayı yerine astı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Ahmet19
  Ahmet19
  30.09.2023 19:49

  Kardeşim amaç neydi duzceliler neden rahatsız olsun 15temmuz dan bence bu yalancisiniz .bu değişimi destekleyenleri kınıyorum.yaziklar olsun kafaları degistirin

 • Sadık çelebi
  Sadık çelebi
  28.09.2023 13:16

  Ben 15 temmuz gazisiyim 6 yıldır okullarda ögrencilere 15 temmuz vatan hainligini anlatıyoruz unutturmayacagız elimde olsa tüm okulların isminin başına 15 temmuz eklerim hainliği unutturmamak için daha 7 yıl geçmeden başladılar