Kasım Aktaş velileri tedirgin

Aziziye Mahallesi’nde yapılan Kasım Aktaş Ortaokulu’nda güvenlik görevlisi olmaması velileri tedirgin etmeye başladı.

Kasım Aktaş velileri tedirgin
11.10.2023 - 10:59
Güncelleme 11.10.2023 - 11:03
Haber Merkezi
1

Aziziye Mahallesi’nde bulunan eski SSK hastanesinin yerine yapılan Kasım Aktaş Ortaokulu 2023-2024 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başladı. Bünyesinde Mustafa Kemal Ortaokulu ve Aziziye Ortaokulu öğrencilerini barındıran Kasım Aktaş Ortaokulu’nda yaklaşık 1600 öğrenci eğitim görmeye devam ediyor.

GÜVENLİK YOK

Ancak okulda güvenlik sorunu yaşanıyor. Güvenlik görevlisi istihdam edilemediği için öğrenciler demir parmaklıklardan çıkarak çevrede bulunan bakkal, market ve yeşillik alanlara giderek zaman geçiriyorlar. Öğretmenler durumun önüne geçmek için bahçede nöbetleşe görev yapsa da öğrencilere zaman zaman engel olamıyorlar. Diğer yandan bu yıl ortaokula yeni başlayan öğrenciler ile ortaokul son sınıf öğrencilerinin bir arada olduğu okulda öğrenciler arasında tartışma ve kavgalarda yaşanıyor.

OKUL YÖNETİMİ PARAMIZ YOK DEDİ

Veliler durumundan şikayetçi olarak güvenlik görevlisi istihdam edilmesi için okul yönetimine başvurdu. Ancak yeni açılan okulun okul yönetimi güvenlik görevlisi istihdam edecek paraları olmadığı için velilerin isteğini geri çevirdi.

VELİLER ÜZÜCÜ OLAYLARIN YAŞANMASINI İSTEMİYOR

Okulda velileri, çocuklarının güvenli ortamda okula gitmesi ve üzücü bir olayın yaşanmaması için okulda güvenlik görevlisi istihdam edilmesi için yetkililerin harekete geçmesini istediler.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    13.10.2023 22:51

    Okul aile birlikleri ne işe yarıyor, birlikten kuvvet doğar herşeyi devlet imkanlarından beklemeyin bu iş pek tabii elinizi cebinize atıp bir sigara parasını bağışlasanız konu bile olmaz. 1600 öğrenci çoğuda servisle dışarıdan gelir kesin. Kişi başı 50 lira aylık verseler en az 50 bin lira yapar 2 güvenlik çalışır bu parayla. Sorunu biz yaratıyoruz Çözüm aslında bizde