Sorumlu şube müdürü topu öğrencilere ve belediyeye attı

DüzceSonHaber

Sorumlu şube müdürü topu öğrencilere ve belediyeye attı
26.10.2023 - 16:17
Güncelleme 26.10.2023 - 16:24
Haber Merkezi

 

Düzce’de 8100 öğrencinin katılımıyla oluşturulacak Türk Bayrağı rekor denemesi başarısızlıkla sonuçlandı. Organizasyona izin veren Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Yasemin Çağır ise kendi hatasını görmezden gelerek suçluları öğrenciler ve Düzce Belediyesi olarak ilan etti.

Düzce Belediyesi Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle liselerden 8100 öğrencinin katılacağı Türk Bayrağı oluşturma rekoru kırmak için organizasyon düzenledi. Düzenlenen organizasyon nedeniyle Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden izin istendi ve Şube Müdürü Yasemin Çağır organizasyona izin verdi.

Ancak bir yönetici olarak 8100 öğrencinin alanda yeteri kadar sakin duramayacağını, konsantre olamayacağını hesaplayamayan Çağır organizasyonun başarısız olmasıyla birlikte kendi sorumluluklarını bir kenara bırakarak hatayı öğrenci ve Düzce Belediyesi’ne yüklemek için öğretmenlere mesaj attı.

Çağır mesajında “Değerli Arkadaşlar bugün çok zor bir gün geçirdik. Güzel başlayıp çok üzücü şekilde bitti. Öğretmenlerimiz ,öğrencilerimiz çok yoruldu bu konuda çok haklılardı. Provaydı bu. Olmama ,yapılamama ihtimali hep konuşuldu, hep vardı. Sürpriz olmadı. Bizden Milli Eğitim olarak öğrenci istendi. Ancak proje planlaması tamamen Belediyemize aitti. Beden Eğitimi öğretmenlerimiz son anda müdahil oldular ama yetmedi. İsyan haklıydı, tepkiler yanlıştı. Para atma, kartonları fırlatma, birilerini yaralama yakışmadı bize. Denendi olmadı. Bir daha denemeyeceğiz, denetmeyeceğim. En çok üzüldüğüm nokta öğrencilerimizin saygısız davranışları, birbirlerine zarar vermesi oldu. Hayırlısı diyorum ,emekleriniz için sizlere , öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu konuda öğretmen arkadaşlarımızı da bilgilendirmenizi rica ediyorum” dedi.

Bizde Düzce Son Haber Gazetesi olarak sayın Şube Müdürüne sormak isiyoruz;

Ergen psikolojisi denilen bir gerçek varken bu olayın başarısız olacağını biliyordunuz ve 'Sürpriz olmadı' demenize rağmen neden bu organizasyona izin verdiniz?

Öğrencilerin 4 saat ayakta bekledikten sonra konsantre olmakta sorun yaşayacağını bir eğitimci olarak bilmiyor musunuz?

Siz bir yönetici olarak sorumluluğu kendinizden atarak nasıl öğrenci ve belediyeye sorumluluk yüklemeye çalışıyorsunuz?

Gemiyi en son kaptan terk eder sözünü hiç duymadınız mı?


Editör: D. Son Haber