Düzce'de yüz yüze eğitim açıklaması

DüzceSonHaber

Düzce'de yüz yüze eğitim açıklaması
30.09.2021 - 11:21
Haber Merkezi
1

Koronavirüs salgınının ardından normalleşme kapsamında okullarda yüz yüze eğitime başlanırken, Düzce'de yüz yüze eğitim durumuyla ilgili olarak Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama geldi. 
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Salgının hayatımıza etkisinin devam ettiği süreçte, okullarımızda eğitim-öğretim faaliyetlerinin düzenli olarak sürdürülebilmesi için Müdürlüğümüz tarafından okullarımızda gerekli tüm tedbirler alınmış olup, öğrencilerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın sağlığı için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

MEB ve TSE arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İşbirliği Protokolü" çerçevesinde yeniden "Okulum Temiz" belgesi ile belgelendirilen okullarımızda öğrencilerimizin ve eğitim çalışanlarımızın sağlığa uygun ortamlarda eğitim öğretim faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için her türlü önlem alınmakta, düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Müdürlüğümüz tarafından okullarımıza öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımı için maske ve dezenfektan, yine okullarımızda gerekli hijyenin sağlanması için temizlik malzemesi alınarak dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

321 resmi ve özel okulumuzda 70.037 öğrencimiz; uygun sağlık koşullarında, maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde öğrenimlerine devam etmektedirler.

İlimizde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen okulumuz bulunmamaktadır. Bu da şunu gösteriyor ki, şu anda salgın ortamında en güvenli ortam okullarımızdır.

Öğrencilerimizin geleceği ve yüz yüze eğitimin aralıksız devam edebilmesi için okul dışı ortamlarda da vatandaşlarımızın, velilerimizin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları, aşı olmayan vatandaşlarımızın uzmanların uyarılarını dikkate alarak aşı olmaları büyük önem arz etmektedir.

Salgın döneminde en güvenli ortam okullarımız, öğrencilerimiz okullarında güvendeler ve mutlular. 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ne deyiyeyim boş
    Ne deyiyeyim boş
    1.10.2021 10:19

    1 Okulum Temiz belgesi çoğuna okullar kapalıyken verildi 2: Birçok okul pis 3, Hizmetli sorunu çözülmeyecek ti ise niye erken açtınız? 4, Maske takmıyor öğrenciler. 5, Mesafeye uyulmuyor bir yığın öğrenci sınıfta test yapın testin yarısı covit19 testi pozitifçıkar 6, Ders süreleri uzun . 7,Ders sayısı fazla. 8,Güzelleme çok düzen yok. 9.Tenefüsler kısa nefes alacak vakit yok 10.Tuvalete inse, "girmese" geç kalıyor. 11.Sınıflar haftada bir süpürülüyor. "Okulum Temiz" yemezler. 12,Okulum Tem D