Eğitim hamlesi belediyeden

DüzceSonHaber

Eğitim hamlesi belediyeden
15.11.2021 - 15:41
Haber Merkezi
3


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, eğitim noktasında ciddi gayret sarf ettiklerini ve Düzce’de ikili eğitimin sona erdirilmesi noktasında büyük adımlar attıklarını belirterek, “Düzce, bu çalışmalarla ikili eğitime son veren nadir illerden birisi olacak” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir merkezinde bulunan okulların şehir dışına taşınması konusunda mesafe kaydettiklerini, 12 Kasım Düzce depreminde yıkılan okulların da taşınmasına yönelik çalışma başlattıklarını kamuoyu ile paylaştı.

RIZA MALATYALI OKULUNA YENİ YER BAKILIYOR

Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, eğitime katkı noktasında ikili eğitimin sonlandırılması için belediye olarak birçok adım attıklarını kaydetti. Başkan Özlü okulların şehir dışına taşınması konusunda önemli bir yol katedildiğini söyleyerek, “Depremde yıkılan okullara yönelikte Milli Eğitim Müdürümüzle bir toplantı yaptık. Belediye olarak yer tahsisi konusunda çalışıyoruz. Rıza Malatyalı ilkokulunun yerinin ayarlanması için gayret sarf ediyoruz. Nasıl ki şehir merkezinde olan okulların dışarı taşınmasında ciddi bir mesafe aldıysak, depremde yıkılan okulların taşınması konusunda da ciddi bir gayret sarf ediyoruz. Bu konuda bizlere destek olan AK Parti teşkilatlarına ve belediye personeline çok teşekkür ediyorum” dedi.

2 ARALIK’TA İHALE VAR
Düzce’de okul sorununa köklü çözüm sağlayacaklarını ifade ederek, eğitim konusunda devam eden ve yapılacak olan okul projelerine yönelik çalışmalardan bahseden Başkan Özlü, “48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu, Düzce’nin en büyük ortaokulu olacak. Kaba inşaatı bitti ince inşaatına başlıyoruz. Bunun yanı sıra şehir dışına taşınacak bir diğer okulumuz olan İsmet Paşa Okulunun ihalesi de 2 Aralık tarihinde yapılacak. Projelerini biz yaptık, çok güzel nezih bir okul olacak. Otogar binasının güneyinde, sponsorlar ve bağışçılar ile birlikte belediye imkânlarıyla yapmakta olduğumuz Azmimilli İlkokulunun temel kazı çalışmalarına başladık. İnşallah önümüzdeki öğretim yılına yetiştireceğimiz okullar olacak. Düzce, bu çalışmalarla ikili eğitime son veren ilk illerden birisi olacak” şeklinde konuştu.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Düzceli
  Düzceli
  15.11.2021 22:22

  Sayın Faruk Özlü el atmasa daha senelerce bu sorun çözülmezdi.Allah razı olsun,çocuklarımız için büyük inkan

 • Garip
  Garip
  15.11.2021 17:10

  İsmetpaşa okulu projeleri Düzce il özel idaresi plan proje yatırım ve inşaat müdürlüğünün mimar ve mühendisleri tarafından çizilip ihalesine çıkılmış tır. Madem belediye çizdi ihalesini de yapsaydı .

 • Misafir
  Misafir
  15.11.2021 15:52

  Tabi ilin valisi sana prim vermedi. Sen istediğini yapamadin. Nereden yakalayıp haber yapsam diye bekliyorsun. Bir ilin sorunu çözülüyor hep birlikte uyum içinde yapıyorlar..