Devletin okul binası kaderin terk edildi

DüzceSonHaber

Devletin okul binası kaderin terk edildi
24.05.2022 - 13:10
Haber Merkezi
1

Kalıcı Konutlar Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan ve uzun yıllar başarılı sağlıkçıların yetiştirildiği Sağlık Meslek Lisesi eski binası şimdi tinerci ve müptezellere hizmet vermeye başladı. Kaderine terk edilen okul çürümeye başladı, ayrıca zarar gören okulun hemen yanında da ilkokul bulunuyor.

Düzce’de eğitim kalitesini yükseltmek için yeni yeni okul binaları yapılması için çaba harcanırken hazır binalar ise kaderine terk ediliyor. Kalıcı Konutlar Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan ve en saygın okullardan birisi olan Sağlık Meslek Lisesi’nin taşınmasıyla boşta kalan okul binası kaderine terk edildi.

İçerisinde bir çok teknik cihazın bulunduğu okulda hırsızlık olaylarının yanı sıra tinerci, uyuşturucu bağımlıları ve alkolikler cirit atmaya başladı. Eğitim yuvası adeta tinerci yuvasına dönüşürken, kamunun çürüyen binası tepkilere neden oluyor.

Ayrıca Sağlık Meslek Lisesi’nin hemen yanında ise Şehit Furkan Kaplanbaba İlkokulu bulunuyor. Burada öğrenim gören öğrencilerin velileri de metruk hale gelen okuldan tedirgin olurken, içerisine girip, çıkan kimliği belirsiz kişilerin çocuklarına zarar verebileceğini düşünüyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber