El emekleri görücüye çıktı

DüzceSonHaber

El emekleri görücüye çıktı
17.06.2022 - 00:14
Haber Merkezi

 

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Millet Bahçaesi'nde yıl sonu sergisi açtı. Yıl boyunca gittikleri kurslarda eğitim gören kadınlar el emeklerini görücüye çıkardı.

2021-2022 Eğitim öğretim döneminin sonu gelirken , Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi de yıl boyunca kursiyerlerin yaptığı eserleri görücüye çıkardı. Merkezde verilen çeşitli el işleri kurslarına katılan kadınlar, Millet Bahçesinde açtıkları sergiyle el emeklerini Düzcelilerin beğenisine sundular.

Sergi hakkında bilgi veren el sanatları hocası Yücel Çolak, serginin amacının kadınların kurslarda yaptığı eserleri Düzcelilere göstermek olduğunu belirtti.

Çolak, " Bu kurslara ne yapılıyor,  bu kurslarda öğrencilerimiz çocuklarının çeyizlerini yapıyorlar ,  parayla değil de bütçeyi daha aza indirerek çeyizlerini kendileri hazırlıyorlar. Bu kursalara gelenler meslek sahibi de oluyorlar, benim kursum iğne oyası . Tel kırma ve amigrum olarak iğne oyası çok revaçta  olduğu için baş örtü, namaz örtüleri yapıyorlar bu sayede  aile bütçesine katkıda bulunan arkadaşlarımız da var. Yeni dönem kurslarımız da Eylül 20 de başlıyor. Kayıt yaptırmak için de el sanatları merkezimize gelmeleri gerekmektedir. " dedi.

Kursa katılan  63 yaşındaki Hamiyet Teyze  ise,  hem ev  kadınlarına hem gençlere çağrıda bulundu:

" Evde hiçbir şey yapmadan oturmaktansa vaktimi değerlendirmek için kursa katıldım zihnimi dinlendiririm, arkadaşlarım olur sosyal çevrem olur diye katıldım. İyi ki de katılmışım, çünkü çok faydalı , hem dinleniyorsun hem de sosyal çevren oluyor. Torunlarına bir şeyler yapıyorsun, arkadaşlarınla vakit geçiriyorsun. Bu yaşıma kadar hiç yapmamıştım bu işi iyi ki de yapmışım çok memnunum herkes gelsin  Ben hem tel kırma hem de iğne oyası yapıyorum, yaşıma rağmen çanta yaptım tel kırmadan,  herkes de çok beğendi.Gençler de gitsinler evde vakitlerini öldürmesinler böyle kurslara giderek vakitlerini değerlendirsinler."


Editör: D. Son Haber