Düzce’de 13 bin aday üniversite için ter döktü ! Tek 1 soruyu doğru cevaplayan tercih yapabilecek

DüzceSonHaber

Düzce’de 13 bin aday üniversite için ter döktü ! Tek 1 soruyu doğru cevaplayan tercih yapabilecek
18.06.2022 - 11:59
Haber Merkezi
1

 

Düzce’de YKS’nin ilk oturumu için 13 bin aday ter dökecek. Bugün sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.00´da başladı. Sınav 165 dakika sürecek.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) yaklaşık 13 bin aday giriyor. ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi, Düzce’de 50 okulda yapılıyor.

Bugün sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.00´da gerçekleştiriliyor. Sınav 165 dakika sürecek.

Pazar günü ise 2'nci oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10.00´da; 3'üncü oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 15.30´da yapılacak. Sınavın başlama saatinden sonra gelenler içeriye alınmayacak.

YKS'DE BU YIL BARAJ KALDIRILDI

YKS'de bu yıl baraj kaldırıldı. TYT'de 135 dakika olan süre, 165´e çıkarıldı. Adayların yerleştirme puanının hesaplanabilmesi için TYT'deki testlerden birinden 0,5, AYT´de de yine testlerden en az birinden 0,5 ham puana sahip olmaları yeterli olacak.

200 soruda 1 doğru cevap yeterliydi

Bu yıl baraj kaldırıldığı için 200 soruda tek net yapanın bile herhangi bir üniversiteye yerleşebileceği bu sınava geç kalanlar, büyük üzüntü yaşadı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Tek bir soru yu yapan
    Tek bir soru yu yapan
    18.06.2022 14:19

    Tercih yapabilecekse o okulda nasil okuyacak? Bu kanunu cikartan arkadaslar (kimin emri o biliniyo da) iki iki daha ne yapar onu bile hesaplayamacak dunyadan uzak olduklarini bilmezler mi o kadar mi cahiller? Sahte diploma icin lise diplomalari bile sahte mi astegmen yalani atacak kadar da mi uzaklar hayattan? Oy verenleri siz dusunun vah ki ne vah.!