Tamer Kırbaç hata üstüne hata yapıyor

DüzceSonHaber

Tamer Kırbaç hata üstüne hata yapıyor
29.09.2023 - 20:09
Güncelleme 29.09.2023 - 20:10
Haber Merkezi
5

 

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Düzce’de göreve başladığı günden bugüne kadar eğitim alanında kaoslar ve sorunlar bitmek bilmezken, Düzce’den öncede bir çok olay yaşayan Kırbaç’ın eğitim alanında yarar yerine zarar vermeye başladığı konuşuluyor.

Düzce’de İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın göreve başladığı günden bugüne kadar gelinen süreçte kaos ve sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Kırbaç’ın daha önce Trabzon ve İstanbul’da ki uygulamaları nedeniyle görevinden alınmasıyla başlayan süreç Düzce’ye kadar uzanırken, Düzce’de de eğitim alanında yaşanan sorunlar çığ gibi büyüyor.

VEKİLKEN SUYA SABUNA DOKUNMADI

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandığında vekil müdür olarak görev yapan Tamer Kırbaç, milli eğitimde bir çok çevrenin tepkisini çeken uygulamalara imza attı. Vekil olduğu dönemde sorumluluk almaktan kaçan Kırbaç, Düzce’yi yakından ilgilendiren bir çok eğitim projesini görmezden gelerek imza atmaktan kaçındı ve projelerin hayata geçirilememesine neden oldu.

MÜDÜRE ÖZEL LAVABO KONUSUNDA MÜDÜRÜ SAVUNDU

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nde okul müdürünün kendisine özel kırmızı kapılı lavabo yaptırması olayında ise okul müdürüne sahip çıkan ve sehven yaptırıldığını iddia eden Kırbaç’ın açıklamalarının ardından yapılan müfettiş incelemesinde, okul müdürünün kapıyı yaptırırken düzenlemeyi yapan firmayla defalarca görüştüğü ve kapının şekline kendisinin karar verdiği ortaya çıktı. Ancak Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’a bu konuda da hesap sorulmadı.

DEPREMDE DE SINIFTA KALDI

Düzce’de 23 Kasım 2022 tarihinde yaşanan depremde okul binalarının hasar durumlarıyla ilgili olarak sınıfta kalan Kırbaç’ın vurdumduymaz tavırları Şehir Özgür Işık Ortaokulu öğrencilerinin son anda başka bir okula nakil edilmesine okulun ise depremin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra riskli yapı olarak gösterilmesine neden oldu. Zamanında müdahale edilemediği için okullarda sorun yaşanan Düzce’de yine Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’a kimse hesap soramadı.

TURGUT ÖZAL ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ MAĞDUR ETTİ

Düzce’de okul binası olarak bir çok alternatif bina bulunurken, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın egoist yaklaşımı nedeniyle öğrenciler Azmimilli Mahallesi’nde bulunan çelik yapıda eğitim görmesine neden oldu. Yaşanan kaos nedeniyle veliler yürüyüş yapmasına rağmen seslerini bir türlü duyuramadılar ve zaman içinde okulda sorunlar çıkmaya, lavabolar akmaya, dersliklerin yetmemeye başladığı öğrenildi. Ancak bu olayda da nedense hesap sorulan kişi İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç olmadı.

HALKIN SEVDİĞİ MÜDÜRÜ VE ÖĞRETMENLERİ GÖREVDEN ALDI

Diğer yandan sorunları çözmek yerine kendisine sorun çıkardığını düşündüğü müdür ve öğretmenleri görevden alan Tamer Kırbaç, halkın ve bazı siyasilerin tepkisine neden olurken yine kimse hesap sormadı.

DÜZCE LİSESİ OLAYINDA BAŞROL OLMASINA RAĞMEN KENARA ÇEKİLDİ

Son yaşanan olayda ise 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi tabelasının Düzce Lisesi tabelası ile değiştirilmesi konusunda başrol İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ken sosyal medyada gelen tepkiler üzerine kenara çekilerek olaya bir dahli olmayan Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın linç edilmesine neden oldu. Bir açıklamayla durumu düzeltmek yerine olayın büyümesine ve adeta Düzcelilerin hain ilan edilmesine sebep oldu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Sabahattin
  Sabahattin
  5.10.2023 23:57

  E Allah’ın sopası yok mağduriyet yaratan mağdur olur inşallah yaptıklarının cezasını misli ile çeker

 • Murat cetin
  Murat cetin
  1.10.2023 21:24

  Turgut Özal lisesinde okuyan oglum var ve beceriksizler (il milli eğitim müdürü ve egitimsen) hakkinda , gerçekten haklarinda söylenenlere katılıyorum.

 • Murat Aydın
  Murat Aydın
  30.09.2023 08:40

  Bu haberi yapan canlı arasıra da olsa aynaya bakarak suratına tükürmüyor mu? Nasıl bir karakter var sizde? Hiç mi utanmıyorsunuz masabaşı haber yapmaya...? Düzce 'den sizi kazımadan Düzce düzelmez, 3-5 kuruşa kalemini satanın izzeti şerefi olmaz! Başarılı bürokratları hedefe koyan sizin gibi sırtlanlarla mücadelemiz devam edecek.

 • Kadir
  Kadir
  30.09.2023 07:43

  Resmî delillerle yaptığım usulsüz uygulama dilekçeme kovuşturmaya yer yoktur diye red geldi Bu zattan randevu istedim Müfettiş kurulu başkanıyla görüştürüldüm O da öğretmenler özel ders verip kara para aklıyor senin şikayetin önemli değil hem zaten en fazla kınama alırlar dedi DÜZCE de bu yönetim sayesinde eğitim çöp edilmiş Çocuklarımızın hakları yenmiştir

 • Kırmızı kapı
  Kırmızı kapı
  29.09.2023 21:09

  Zübeyde hanım değil bu Teyyare Mesleki Anadolu lisesi