Altın çocukların hediye altın oldu

DüzceSonHaber

Altın çocukların hediye altın oldu
3.01.2020 - 18:16

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Finallerinde dereceye giren öğrencileri makamında ağırladı. Öğrencileri tek tek tebrik eden Vali Dağlı, öğrencilere ödül olarak çeyrek altın takdim etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Zeka Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Şampiyonası'nda dereceye giren öğrencileri, Vali Dr. Zülkif Dağlı makamında kabul etti. Düzce Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri İrem Gülce Yazgan, Elif Naz Sarı ve Umut Kağan ile lise öğrencileri Ceren Kavak, Eylül Topçu ve Rana Kuş'un, engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla oluşturdukları konuşmaları metne çeviren "Alt Yazılı Gözlük" projesi dereceye girdi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, derece yapan öğrencilerden övgü ile bahsederek “Çocuklarımız bizim için altın, ülkemiz için altın, insanlık için altınlar. Bilim sanat merkezimiz başarıya imza atmış oldu. Milli Eğitim Bakanımızın da açıkladığı üzere kızlarımız ortaokullarda Türkiye 2’si oldular. Lise kategorisinde 4. Oldular Ayrıca iki genzimizde güzel bir başarıya imza atmışlardı. Görme engelliler için gözlük tasarladılar. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Bildiğiniz gibi Bilim sanat merkezi Türkiye’de önemli başarılara imza atıyor. Bu okulu nasıl daha iyi hale getiririz diye uğraşıyoruz. Yeni inşaatımız 4-5 ay içinde bitecek. Ayrıca TÜBİTAK destekli merkezi bilim merkezi projemizi de aynı okulun içine entegre etmek suretiyle bu bilim merkezinin 15 milyon gibi içinin donanımı yapılmak suretiyle bitirilmiş olacak. Bunlar seçilmiş ve altın çocuklarımız. İnşallah diğer öğrencilerimizden de başarılar bekliyoruz” dedi.