Başsavcılık soruşturmayı ilmek ilmek işledi evlilik vaadiyle dolandırdıkları ortaya çıktı

DüzceSonHaber

Başsavcılık soruşturmayı ilmek ilmek işledi evlilik vaadiyle dolandırdıkları ortaya çıktı
2.11.2023 - 11:15
Haber Merkezi

 

Gümüşova İlçesi Yeni Mahalle İstanbul Caddesinde bir Pastane önünde 4 erkek, 2 kadın olmak üzere toplam 6 Bulgaristan uyruklu şüpheli şahsın bulunduğu yönünde yapılan ihbar sonrasında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında şahısların yanında Müfit A ile Cevat İmri isimli şahısların bulunduğu tespit edildi.

İki şahıs gezi amaçlı Düzce'ye geldiklerini söyleseler de yapılan incelemede Cevat İmri'nin çantası içerisinde 30 adet aynı bankaya ait kartlar bulundu.

Şahıslardan 9 adet cep telefonu, 30 adet banka hesap kartı, 2 adet kaşe ve 12 adet sahte olduğu değerlendirilen evraka incelenmek üzere el konuldu.

El konulan malzemelerden;

9 adet Cep Telefonu Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne incelenmek üzere gönderilirken 30 adet Ziraat Bankasına ait kartların üzerinde bulunan bilgiler ışığında hesap hareketleri araştırılmaya ve incelenmeye başlandı.

2 adet kaşenin ilgili firması ile yazışmalara başlanıldı. 12 adet sahte olduğu değerlendirilen evrak incelenmek üzere muhafaza altına alındı.

Yapılan bu çalışmalar sonucunda Gümüşova'da ikamet eden 2 kişiye ulaşıldı ve bu 2 şahsın Evlenme Vaadiyle’ şüpheli Müfit A ve Cevat İmri hesaplarına para gönderdikleri ve evlilik Vaadiyle Dolandırıldıkları tespit edildi.  Şüphelilerden elde edilen banka kartları üzerinde Asayiş Daire Başkanlığı ile müşterek çalışmalar devam ederken 2 Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme sonucunda; Şüpheli Müfit A. Ksim  *Adli Kontrol ve Yurt Dışı Çıkış Yasağı* ile serbest kalırken, Şüpheli Cevat İmri isimli şahıs *İnsan Ticareti Yapmak* suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gündem, Asayiş, Düzce, Gümüşova