Başsavcı Yasin Emre uyuşturucuya savaş açtı

DüzceSonHaber

Başsavcı Yasin Emre uyuşturucuya savaş açtı
5.11.2022 - 17:50
Kaynak: Haber Merkezi
1

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, uyuşturucuyla mücadelede  etkin ve caydırıcı önlemler alındığını belirterek, bu konuda tüm kurumları ve vatandaşları duyarlı davranmaya çağırdı.

Başsavcı Emre, Düzce’de uyuşturucuyla mücadele konusundaki çalışmalar konusunda açıklamalar yaptı.

Emre, uyuşturucuyla mücadele konusunda yargı, güvenlik birimleri ve ilgili tüm kurumların etkin mücadele başlattığını belirterek, “Adliye bünyesinde özel birim oluşturduk. Bize gelen tüm bilgi ve ihbarları titizlikle değerlendiriyor, kolluk kuvvetleriyle birlikte yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Suç ve suçlularla mücadele konusunda kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Yasaların kendilerine verdiği yetkiyi sonuna kadar kullandıklarını ve uyuşturucuyla mücadelede oldukça kararlı olduklarını vurgulayan Başsavcı Emre, “Valiliğimiz, emniyet ve jandarma ile diğer ilgili kurumlarımızla koordineli bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız mücadelelerde olumlu neticeler elde etmeye başladık. Gerek ele geçirilen uyuşturucu madde, gerekse uyuşturucu madde ticareti yapmaktan tutuklanan ve hapis cezası alan kişi sayısında artış var. Bu artış, suç ve suçlularla mücadelemizdeki ulaşılan başarının göstergesidir.” dedi.

 

TOPKEYÜN MÜCADELE

Uyuşturucu kullanımının özellikle gençlerde yaygınlaştığına dikkat çeken Başsavcı Emre, “Suça giden yolların kapatılması, suç ortamının yok edilmesi ve bataklığın kurutulması, cezaların caydırıcılığından daha önemlidir. Gençlerimizi uyuşturucudan korumak yargı ve güvenlik birimlerinin yanışına, tüm kurumların ve toplumun asli görevidir. Uyuşturucuyla mücadele konusunda toplum olarak birlikte hareket etmeliyiz. Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızı uyuşturucuyla mücadelemize destek olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber