Düzce polisi otobüslerde işi sıkı tutuyor

DüzceSonHaber

Düzce polisi otobüslerde işi sıkı tutuyor
8.11.2022 - 13:39
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri daha önce sık sık yaptıkları denetimleri haftasonu yaşanan otobüs kazalarının ardından arttırdı. Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde denetim yapan trafik ekipleri hem sürücüleri hem yolcuları emniyet kemeri takma, yorgun araç sürmeme ve kurallara uyma konusunda uyardılar.

Ülke genelinde meydana gelen 2 otobüs kazasında 10 kişinin hayatını kaybetmesi, dikkatleri otobüsler ve sürücülerinin üzerine yoğunlaştırdı. Özellikle otobüs sürücülerinin belirlenen kurallara uymaları gerekirken, yolcuların ise yaşanması muhtemel kazalardan en az hasarla çıkması için toplu taşımada dahi olsalar emniyet kemeri takmaları gerekiyor.

Bu çerçevede sık sık yolcuların emniyet kemeri takması konusunda denetimler yapan Düzce il Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri denetimleri arttırdı. Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde şehirlerarası otobüsleri durduran trafik ekipleri önce sürücüyü ardından ise yolcuları kontrol ettiler. Trafikten sorumlu Düzce İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Bayram Derman, bizzat denetimlere katılarak yolcuları uyardı.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Bayram Derman yaptığı açıklamada “Bundan önce sık sık yaptığımız otobüs denetimlerimizi arttırdık.  Şehirlerarası otobüs terminali ve yol üzerinde sürücülerin çalışma saatlerine uyup uymadıkları, otobüslerde emniyet kemeri takıp takmadıklarını arkadaşlarımızla birlikte sıkı bir şekilde denetlemeye devam ediyoruz. Bizler sadece sürücüleri değil, otobüs içerisindeki vatandaşlarında emniyet kemeri takıp, takmadığını kontrol ediyoruz. Yolcularımızın da şoförlerle ilgili kendi denetimlerini yapmalarını, şoförün emniyet kemeri takmaması durumunda uyarmalarını, uyarılarda dikkate almıyorsa Acil ihbar hattı 112’yi arayarak bildirimde bulunmalarını istiyoruz. Üzücü kazalar yaşadık. Kazaların azalması için denetimlerimizi sıklaştırıyoruz. Denetimler sıklaştırıldıkça kazaların azaldığını görüyoruz. Bununla birlikte ölümlerin de azalması için özellikle emniyet kemeri konusunda titiz davranıyoruz” dedi.


Editör: D. Son Haber