Torbacılara Düzce'de rekor ceza

DüzceSonHaber

Torbacılara Düzce'de rekor ceza
7.04.2023 - 13:23
Güncelleme 8.04.2023 - 10:32
Haber Merkezi

 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda göz altına alınan 5 şahsa Düzce tarihinde en ağır hapis ve para cezalarından birisi verildi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretine karşı yürüttüğü titiz çalışmaların sonucunu almaya başladı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında Düzce’nin başına bela olan ve torbacı olarak adlandırılan F.B, F.P.P ve O.B, göz altına alındılar. Hazırlanan savcılık evraklarının ardından Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan F.B ve O.B kardeşlere ayrı ayrı 15 yıl hapis cezası ile yine ayrı ayrı 30 bin lira para cezası verildi. Aynı soruşturmada göz altına alınan F.P.P ise 4 yıl 2 ay hapis cezası ile 8 bin 320 lira para cezası aldı.

Düzce’de uzun süredir uyuşturucu madde ticareti yapan yabancı uyruklu şahıslar J.P ve M.K.K hakkında açılan dava da 2 Ağır Ceza Mahkemesi’nde tamamlandı. Şahıslara ayrı ayrı 10’ar yıl hapis cezası ile 20’şer bin lira para cezası uygulandı.

Daha önce ‘içiciyim’ diyerek az ceza alan uyuşturucu madde ticareti yapan torbacılara Düzce tarihinde ilk kez bu kadar ağır cezalardan birisi verildi. Yapılan titiz çalışma ve araştırmaların sonucunda delillerin yeterli şekilde ortaya konulması ağır cezalar alınmasına yardımcı oldu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.