Bayramda güvenlik için polisler 24 saat çalışacak yapmayacak

Bayramda güvenlik için polisler 24 saat çalışacak yapmayacak
19.04.2023 - 08:55
Güncelleme 19.04.2023 - 08:56
Haber Merkezi

 

Düzce’de Ramazan Bayramı tatili boyunca 104 trafik ekibi 24 saat görev yapacak.

Türkiye'nin en önemli karayolu geçiş güzergahlarından birisi olan TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Düzce geçişlerinde, Ramazan Bayramı tatili boyunca sürecek olan tedbirler polis ekipleri tarafından başlatıldı. Özellikle trafiğin en yoğun yaşandığı D-100, D-655 ve Kuzey Çevre Yolu güzergahları ile önemli kavşaklarında 104 ekip 308 personelle görev yapacak. Ayrıca ekiplere Asayiş Şubesi’ne bağlı 10 ekip destek olacak

 “24 saat içerisinde 104 trafik ekibiyle denetimlerimiz devam edecek”

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Ali Bayram Derman, “Düzce Emniyet Müdürlüğü’müz olarak bayram öncesi ve sonrası gerekli trafik tedbirlerini en üst seviyede almış bulunmaktayız. 24 saat içerisinde 104 trafik ekibiyle güzergahlarımızda denetimlerimiz devam edecek. Ayrıca büro personellerimiz ve diğer birimlerdeki personelle trafik tedbirlerine takviye yapılmış bulunmaktadır. Trafik yoğunluğunu yarın ve yarından sonra bekliyoruz arife günü itibariyle. Güzergahlarımızda sürücüler denetlenirken özellikle emniyet kemeri takmaları konusunda arkadaşlarımız tarafından uyarılıyor” dedi.

“Personelimiz tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır”

Öte yandan, sürücülere gerekli uyarıların yapıldığını ifade eden İl Emniyet Müdür Yardımcısı Derman, “Yolcu otobüsleri denetimlerinde, sürücülerin takograf kayıtları denetleniyor, araç kullanma süreleri. Ayrıca yolculuk halinde bulunan kullanıcıların, otobüslerde, emniyet kemeri takmaları konuları personelimiz tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.