Dolandırıcıların hedefi o köyün sakinleri oldu

DüzceSonHaber

Dolandırıcıların hedefi o köyün sakinleri oldu
27.07.2023 - 13:48
Haber Merkezi

 

Telefon dolandırıcılarının hedefi Esentepe Köyü halkı oldu. Esentepe köyünde oturan vatandaşların cep telefonu numaralarını ele geçiren dolandırıcılar kendilerini jandarma olarak tanıtarak Düzce’de bir kuyumcunun soyulduğunu ve aradıkları vatandaşların kimliklerinin bu kuyumcuda bulunduğunu söyleyerek para koparmaya çalışıyorlar.

Düzce’de sabah saatlerinde iki telefon dolandırıcılığı olayı polis ekiplerinin dikkati ile önlendi. Kendilerini İl Jandarma Komutanlığı’nda çalışan bir rütbeli olarak tanıtan dolandırıcılar özellikle Esentepe Köyü’ndeki vatandaşları arayarak Düzce’deki ünlü bir kuyumcunun soyulduğunu ve bu kuyumcudan ise aradıkları vatandaşların kimliklerinin çıktığını söyleyerek para koparmaya çalıştılar. Telefonla konuşurken polislerin dikkatini çeken vatandaşlar polisi görünce sakinleşirken, dolandırıcıları yanlarına çekmeye çalıştılar. Ancak dolandırıcılar vatandaşlardan banka hesaplarını istemeye başlayıp karşılık alamayınca telefonu kapattılar. Vatandaşlar ise kolluk kuvvetlerine giderek şikayetçi oldular.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.