Polisten elektrikli bisiklet ve motosiklet uygulaması

DüzceSonHaber

Polisten elektrikli bisiklet ve motosiklet uygulaması
6.10.2023 - 14:31
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi ekipleri il genelinde elektrikli bisiklet ve motosiklet uygulamasına başladı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri kent merkezinde yaptıkları uygulamada elektrikli bisiklet ve motosikletlerin denetimine başladılar. Elektrikli olduğu gerekçesi ile trafikte rahat davranan ve kazaya neden olan elektrikli motosiklet ve bisiklet sürücülerinin kullandığı araçlarda 0.25 KW güç harcayanların uygunluk belgesi ile sürücülerinin A1 yada B sınıfı ehliyetlerine ve kasklarına bakıldı.

Polis ekipleri sürücüleri uyararak 0.25 KW üzerinde güç harcayan elektrikli bisiklet ve motosikletlerin üzerinde uygunluk belgesi ile faturalarını bulundurmalarını istediler. Kurallara uymayan elektrikli bisiklet ve motosikletler yediemin otoparkına götürülürken, gün içinde uygulama kentin belli noktalarında devam etti.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.