Dijital torbacılar türedi

DüzceSonHaber

Dijital torbacılar türedi
11.10.2023 - 13:06
Haber Merkezi

 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın son dönemde uyuşturucuyla mücadele konusunda art arda yaptığı soruşturmalar kapsamında yapılan operasyonlarda bir çok torbacı fiziki ve teknik takipler sonrası yakalandı. Uyuşturucuyu yaymak isteyen torbacılar bu kez takip edilmesi zor olan sosyal mesajlaşma uygulamaları üzerinden gruplar kurarak uyuşturucu ticaretini dijital mecraya taşıdılar.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından son 1 yıldır uyuşturucu satıcıları ve uyuşturucu bağımlılarına yönelik olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tüm birimleriyle operasyonlar yaparak uyuşturucu ile mücadele konusunda ciddi duruş sergilediler.

Operasyonlarla birlikte ne yapacağını şaşıran uyuşturucu tacirleri teknoloji ile birlikte yeni yollara başvurmaya başladılar. Takibi daha zor olan sosyal medya mesajlaşma programlarını kullanarak farklı isimlerle gruplar kuran uyuşturucu tacirleri bu uygulamalar üzerinden gençleri tuzağa düşürürken, aynı zamanda zehir tacirliği yapmaya devam ediyorlar.

KOM ŞUBE İKİ GRUBU TESPİT ETTİ

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri Düzce’de bu yolla uyuşturucu ticareti yapan 2 sosyal medya mesajlaşma grubunu tespit etti. Polislerin kendilerini tespit ettiğini anlayan zehir tacirleri grupları kapatarak, başka mecralara yöneldiler.

ÇOCUĞUNUZUN MESAJ PROGRAMLARINA DİKKAT

Whatsapp, telegram gibi sosyal medya mesajlaşma programlarını kullanarak gençleri tuzağa düşüren zehir tacirlerine karşı ailelerin cep telefonlarında kullandıkları mesajlaşma programlarına dikkat etmeleri ve kimlerle mesajlaştıklarını yada hangi gruplarda üye oldukları kontrol etmeleri istendi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.