İzinsiz telefon hattı çıkarıp puanlarla aldıkları cihazları satarken yakalandılar

Düzce Son Haber

İzinsiz telefon hattı çıkarıp puanlarla aldıkları cihazları satarken yakalandılar
11.01.2024 - 17:06
Güncelleme 11.01.2024 - 17:07
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’de bir telefon bayisi çalışanları, kendilerine gelen vatandaşların kimlik bilgilerinden izinsiz hat çıkararak, bu hatlar üzerinden aldıkları taksitli cep telefonu ve aksesuarları satarken yakalandılar.

"> 

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri yapılan şikayet üzerine Düzce Şehir merkezinde bir telefon bayisini takibe aldılar. Yapılan araştırmalarda telefon bayisi çalışanlarının kendilerine işlem yaptırmak için gelen vatandaşların kimlik bilgileri üzerinden izinsiz hat çıkardıkları ve bu hatlar üzerine taksitleri cep telefonu faturalarına yansıyacak şekilde telefon ve aksesuar aldıkları tespit edildi. Daha çok ucuz telefonları tercih eden şahıslar yapılan operasyonla suçüstü yakalandılar. Şahıslarla birlikte yine hat üzerine alınan 3 cep telefonu ele geçirildi. Olayda 1 kişi tutuklanırken 2 kişi ise serbest bırakıldı.

  


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.