Düzce’de günlük kiralık evlere fuhuş operasyonu

Düzce Son Haber

14.02.2024 - 20:20
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne bağlı ekipler uzun süren takip sonrasında günlük kiralık evlerde fuhuş yapan şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda içlerinde günlük kiralık evleri yasadışı yollarla kiraya veren şahıslarında bulunduğu 5 kişi yakalandı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne bağlı ahlak masası ekipleri Düzce Üniversitesi bölgesinde günlük kiralık evlerde fuhuş yapıldığına dair artan şikayetler üzerine bazı ev sahipleri ile fuhuş yaptığı iddia edilen şahısları takibe aldı. Yapılan fiziki ve teknik takip sonrası Orhangazi Mahallesi’den bulunan bir siteye operasyon düzenlendi.

Polis ekipleri 50 daireye yaptıkları baskında evleri yasadışı yollarla kiralayan ve kiraladığı evlerde kalan şahısları yasa gereği bildirmeyen M.U ile fuhuşa aracılık eden K.L ve fuhuş yaptığı tespit edilen H.A, M.L ve C.D isimli kadınları yakaladılar. Operasyonda ayrıca Türkiye’de oturma izni olmadığı halde bu evlerde fuhuşa zorlanan kadınlarda yakalanarak yapılan işlemlerinin ardından sınır dışı edildiler. Yapılan operasyonda yakalanan şahıslar göz altına alınarak Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüler.

Ayrıca operasyonda evleri yasadışı yollarla kiralayan M.U isimli şahsa 600 bin lira idari para cezası uygulandı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada özellikle Düzce Üniversitesi bölgesinde hem öğrencilerin hem vatandaşların huzur ve güveni için operasyonların aralıksız devam edeceği, suç ve suç unsurlarına karşı mücadelenin süreceği bildirildi.

 

 

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.