Uyku ilacıyla uyutup altınlarını aldığı kişi 4 kişiyle gelip gasp etti

DüzceSonHaber

Uyku ilacıyla uyutup altınlarını aldığı kişi 4 kişiyle gelip gasp etti
1.06.2022 - 17:08
Haber Merkezi


Düzce'de Ü.A isimli şahıs İstanbul'dan gelen 4 kişinin kendisini gasp ettiği ihbarında bulundu. 4 kişi yakalanırken, Ü.A'nın da 1 hafta önce şahıslardan birini uyku ilacıyla uyutarak altınlarını yağmaladığı ortaya çıktı. 


Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne ihbarda bulunan Ü.A isimli şahıs İstanbul ilinden Düzce'ye gelen 4 şahsın evinde kendisini silah zoruyla gasp ederek 4 bin 700 lira nakit parasını aldıklarını söyledi. İhbar üzerine harekete geçen Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri aracı takibe alarak TEM Otoyolu Kaynaşlı gişelerinde yakaladı. 


Yakalanan şahısların üzerinde ve otomobile yapılan aramada 22 Adet İmitasyon Tam Altın,7 Adet İmitasyon Bileklik,     1 adet Kulplu İmitasyon Çeyrek Altın, 5 Parça Halinde 20 Gram Metamfetamin Maddesi  bulundu. Şahısların uyuşturucu Madde Kullanmak ve Yer Temini Sağlamak, dolandırıcılık ve uyuşturucu madde suçlarında kayıtlarının bulunduğu tespit edildi.


Ayrıca yürütülen çalışmalarda gasp edildiğini söyleyen Ü. A isimli şahsın bir hafta önce İstanbul ilinde yakalanan şüphelilerden gelen 4 kişiden birine uyku ilacı vermek sureti ile uyutup altın ve paralarını yağmaladığı anlaşıldı.
Ü.A ile birlikte 4 şahıs göz altına alındı. Şahıslardan Ü.A ile 4 kişiden biri çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken diğer şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 


Editör: D. Son Haber