Aman dikkat! Dolandırıcılar büyük şirketlerin adını kullanmaya başladı

DüzceSonHaber

Aman dikkat! Dolandırıcılar büyük şirketlerin adını kullanmaya başladı
17.08.2022 - 10:11
Haber Merkezi

 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dolandırıcılar her geçen gün yeni yollarda insanları zarar uğratmaya devam ederken, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili uyarı geldi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda son dönemde Düzceli vatandaşlara “Merhabalar, Amazon'da işe alım müdürüyüm, açık pozisyonlar nedeniyle sizi evden part-time çalışmaya davet edeceğiz, maaş aynı gün ödenecek, günlük 800-3000 TL. Otomatik olarak eklemek için bağlantıya tıklayın: https://wa.me/529981088305 Whatsapp+529981088305 hakkında danışmak için bana ulaşın” şeklinde mesaj atıldığını ve mesajda yer aldığı bağlantıya tıklayan vatandaşların mail, telefon ve banka hesaplarının ele geçirildiği vurgulandı.

Yapılan uyarıda teknolojinin gelişmesi ile birlikte dolandırıcıların yeni yöntemler bulduğu bu tip şirketlerin bu yolla eleman yada çalışacak kişi aramayacağı belirtilerek “Son dönemde Düzce’de bu tip mesajlar vatandaşları mağdur etmeye başladı. Bu tip şirketlerin özellikle yönetici pozisyonunda olan kişiler bu tip mesajlar atmaz ve bu şekilde çalışacak kişiler aramazlar. Vatandaşlarımızı mağdur olmaması için bilmedikleri numara, mail yada mesajlardan gelen linkleri açmamalarını istiyoruz” denildi.


Editör: D. Son Haber