Mağarada mahsur kalan aile böyle kurtarıldı

DüzceSonHaber

4.07.2021 - 20:37
Haber Merkezi

Akçakoca ilçesinde dün etkili olan yağmur yağışı sonrası su baskınları meydana geldi. Fakıllı mağarasında da 7 kişilik aile mağarada mahsur kalınca köylüler tarafından kurtarıldı. Ailenin küçük bebeklerinin kurtarılma anı ve mağaranın suyla dolma anları vatandaşların kameralara yansıdı.

Düzce’nin Akçakoca İlçesi Fakıllı Köyü’nde bulunan Fakıllı mağarası aşırı yağmur nedeniyle meydana gelen su taşkınlarında, suyla doldu. Bu sırada mağara içinde bulunan 7 kişilik aile mağaranın içine su dolmaya başlayınca mahsur kaldılar. Durumu fark eden Fakıllı Köyü sakinlerinden Birol Arslan ve Nazmi Işık hemen mağara girerek ailenin dışarı çıkmasına yardımcı oldular. Su baskını nedeniyle korkan ve paniğe kapılan aile fertleri ne yapacaklarını şaşırırken köylüler öncelikle küçük bebekleri alarak mağaradan çıkardı. Hem köylülerin bebekleri kurtarması hemde mağaraya dolan sular vatandaşlar tarafından görüntülendi.

Kurtarma anını anlatan Fakıllı köyü sakinlerinden Birol Arslan “Biz çok korktuk. Aile daha fazla korkuştu. Kurtarılınca arabaya bindirler sağ salim gittiler. Her hangi bir problem olmadı. Sadece korktuklarıyla kaldılar. Bizde korktuk tabi” dedi.

Diğer yandan yağmurların durmasıyla birlikte mağaranın içi vatandaşlar tarafından görüntülendi. Bir süreliğine ziyarete kapatılan mağarada su baskınlarının izlerinin görmek mümkün oldu.

 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.