Afet bölgesi ilanı bilindiği gibi değil riskli evler yıkılacak

DüzceSonHaber

Afet bölgesi ilanı bilindiği gibi değil riskli evler yıkılacak
26.07.2021 - 20:00
Haber Merkezi
1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan selden etkilenen bölgelerin afet bölgesi ilan edildiğini açıkladı. Ancak açıklamanın ardından kamuoyuna bölgelerde bazı kolaylıklar olacağı yönünde bilgiler verildi. Ancak afet bölgesi ilanının bilinenin aksine bölgede riskli binaların yıkılması anlamına geldiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Düzce’de Uğurlu, Dilaver, Esmahanım, Küpler köylerinin afet bölgesi içerisine alındığını duyurdu. Bununla birlikte kamuoyuna afet bölgesi ilan edilen bölgede Vergi ertelemesi uygulanacağı, Esnafa yönelik SGK prim ödemeleri erteleneceği, Eşya zararlarının karşılanması için yardım yapılacağı, Esnaf kredilerinin geri ödemeleri erteleneceği, Acil destek paketi hazırlanacağı ve İş yeri ile araç zararlarının karşılanması için destek sağlanacağı açıklandı.

Ancak durumun göründüğü gibi olmadığı ortaya çıktı. AFAD’dan alınan bilgilerde bu açıklamaların gerçeği yansıtmadığı, aksine Uğurlu, Dilaver, Esmahanım ve Küpler köylerinde dere yatağına yakın evlerin yıkılarak hak sahiplerine evler yapılacağı ve bu alandan çıkarılacakları bildirildi.

 

 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Bircan
    Bircan
    27.07.2021 17:43

    İki sene öncede esmahanimda evimiz gitti selden fındık bahçesine zorluklarla koyduğumuz konteynirimizda gitti bu selde ama bu zamana kadar hiç birşey yapılmadı yer dahi gosteremediler köyde başka ev yapacak yerimizde kalmadı bize nolcak şimdi fındık geldi yine boş laflar donuyor