Akçaocalı balıkçılar vira bismillah demeye hazırlanıyor

DüzceSonHaber

27.08.2021 - 14:19
Güncelleme 27.08.2021 - 14:24
Haber Merkezi

Türkiye'nin balık ihtiyacının çok büyük bölümünün karşılandığı Karadeniz'de, Akçakocalı balıkçılar 1 Eylül'de başlayacak sezon için hazırlıklarını sürdürüyor.

Yaklaşık 6 aylık aranın ardından yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği bölgedeki balıkçı barınaklarında, denizin işçileri mavi sulara açılmak için gün sayıyor. Uzun süre denizde kalacak teknelerin motor bakımlarında sona gelinirken boyama işlemleri de devam ediyor.
Sabahın erken saatlerinde başlayan ağ onarımı mesaisi gün batınca bitiyor. Günde ortalama 800 metre ağ onaran işçiler, av sezonunun yaklaşması nedeniyle daha hızlı çalışıyor.

Hazırlıklarını sürdüren balıkçılar "Hazırlıklarımızı yaptık. 1 Eylül'de denize açılacağız inşallah yasak kaltkığı zaman. Teknelerimizin bakımlarını, boyalarını yaptık. Ağlarımızı hazırladık ve toparlanarak yeni av sezonunu beklemeye başladık. Çok mutluyuz. Denizde de balık görünüyor. 1 Eylül itibaroyla vira bismilla diyeceğiz. İnşallah bu sezon hayırlı, kazasız belasız olacak. Sabrsızlıkla yeni sezonu bekliyoruz. Her sezon olduğu gibi bu sezonda heyecanlıyız" dediler.
 
 
 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.