Akçakoca halkına çağrı. Erdemir'in çöplüğü olma!!!

DüzceSonHaber

Akçakoca halkına çağrı. Erdemir'in çöplüğü olma!!!
23.09.2021 - 11:44
Haber Merkezi

Akçakoca'da sivil toplum kuruluşları ilçede kurulan ve Erdemir'in atıklarının toplanacağı fabrikayı proteston etmek için basın açıklaması yapacaklar.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın sahillerimizi zehirliyor diye Ereğli’den kovduğu firma Akçakoca sapak bölgesin açma girişime karşı Akçakocalı çevreciler Cuma günü basın açıklaması yapma kararı aldı.
Konuya duyarlı Akçakoca halkına çağrıda bulunan çevreciler, Cuma günü saat 18,00’de basın açıklaması yaparak kurulmak istenen zehirli cüruf tesisine izin verilmemesini istediler.
Yapılan yazılı basın açıklamasında; “ Ereğli Demir Çelik Fabrikasının, tehlikeli ve tehlikesiz denilen atıklarının, Alaplı dan sonra, Akçakoca da işleme girişimine, dur demeliyiz. Kalabalık bir katılımla,24 Eylül Cuma günü,saat:18.00 de, Çınar Boru Fabrikasının yanında bir basın açıklaması yapacağız.  Dönüşü olmayan bir noktaya gelmeden, harekete geçme zamanı" denildi.  


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.