GAMA iplikte yasaya aykırı yapılar yıkılacak

DüzceSonHaber

GAMA iplikte yasaya aykırı yapılar yıkılacak
17.11.2022 - 10:59
Kaynak: Haber Merkezi

Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Gama İplik Fabrikası’nın kaçak yapıları ve yol açtığı çevre kirliliği iddiaları konusunda gereken adımların atıldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Düzce Valiliği ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından OSB mevzuatına aykırı hareket ettiği ileri sürülen Gama İplik Fabrikası hakkında gerekli yasal işlemler yapıldı.

Fabrikanın kaçak yapılarının yıkılması için Gümüşova Belediyesi’ne resmi yazı yazıldı. Belediyenin önümüzdeki günlerde kaçak yapıları yıkmak için harekete geçmesi bekleniyor.

Ayrıca Gama İplik Fabrikası’nın atıklarının çevre kirliliğine neden olduğu konusunda resmi makamlara çok sayıda ihbar ve şikayet geldi. Yapılan ihbar ve şikayetler titiz şekilde değerlendirilerek inceleme başlatıldı.

 

TOP BELEDİYEDE

Gümüşova OSB Yönetimi tarafından Gama İplik’in kaçak yapılarının yıkım kararının Gümüşova Belediyesi tarafından alınacağı bildirildi.

Belediye’nin yıkım kararını en kısa zamanda alacağı, bu kararın Kaymakamlığa bildirileceği ve yıkım işleminin uygulanacağı öğrenildi.


Editör: D. Son Haber