Dertli OSB yönetimine neden alınmadığını açıkladı

DüzceSonHaber

Dertli OSB yönetimine neden alınmadığını açıkladı
24.09.2022 - 16:13
Haber Merkezi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı olarak uzun yıllardır süre gelen gelenek gereği herhangi bir OSB'nin yönetiminde olması gereken Ahmet Dertli, hangi sebeple OSB yönetimine alınmadığını anlattı. Dertli "Beni vali beye yanlış anlatmışlar" dedi. 

Düzce'de kurulan OSB'lerde gelenek gereği Düzce TSO Meclis başkanının da bir OSB yönetiminde olması gerekirken, Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli yönetime alınmadı.
Bu durumun sebini anlayan Dertli "Benden önce TSO meclis başkanı Ertan Taşlı Gümüşova OSB'de, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır ise Çilimli OSB'de görevlilerdi. Daha sonra biz geldik. Gümüşova OSB'ye ilk zaman beni yazdılar. Çilimli OSB'ye Tuncay Şahin'i yazdılar. Fakat şöyle birşey oldu. Vali bey ben Ahmet Dertli ile çalışmak istemiyorum demiş. Ahmet Dertli'nin yerine başka birini bulun demiş. Tabi kendi takdiridir. Düzce'de OSB konusunda benden daha iyi bir insan varsa şapka çıkarırım. Ben OSB'lerde uzun süre profesyonel çalışmış bir insanım. Düzce 1., 2. OSB ile Gümüşova OSB'de büyük emeğim var. Tabi kendi takdiri vali bey çalışmak istemez. Ümit beyi gönderdik. Vali bey bunu neden dedi hiç merak etmedim" dedi.

BENİ YANLIŞ ANLATMIŞLAR

Ahmet Dertli, kendisinin valiye yanlış anlatıldığını dile getirerek "Ama bildiğim şey vali beye benle alakalı olumsuz şeyler söylenmiş. İşte Ahmet Dertli şöyle fırıldak, Ahmet Dertli böyle fırıldak. Biz 1. OSB'de 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandık. Ben ve yönetim kurulu. Telcik ihalesiydi. CHP'nin o dönemki merkez ilçe başkanı bizi şikayet etti. 500 bin liralık telcik ihalesini 750 binlaya yaptık diye. Alan firmada Düzce Belediyesi'nin Beltaş firmasıydı. Bizim 500 bin liralık ihalemiz var ama biz bunu 750 bin liraya ihale edeceğiz. 250 bin lirayı Beltaş firması Düzcespor'a aktaracak dedik. İnsanlar bunun üzerine 750 bin yapmayın 1 milyon yapın dediler. Düzcespor'un bu yılki payı bizden gitsin dediler. Vali bey müsade etmedi. Fakat şikayet ettiler yargılandık ve beraat ettik. Bizim kullandığımız para kamu kaynağı değildi. Kamu kaynağı olsa ihale kanuna tabiydik. Telcik ihalesinden alınan para Düzcespor'a aktarılmıştır diye düşünüyorum. Çünkü Düzcespor belediyedeydi. Öyle bir dönem oldu. Yargılanırken benim yanımda belediye başkanı, valimiz, rahmetli Sıtkı abide vardı. Daha sonra CHP Merkez İlçe başkanına tazminat davası açacaktık. Hasta dediler insanlık namına açmadık" şeklinde konuştu. 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.