PKK şehit asker elimizde açıklaması yaptı

DüzceSonHaber

PKK şehit asker elimizde açıklaması yaptı
7.12.2022 - 15:11
Haber Merkezi
8

 

Düzceli asker Mustafa Bazna, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği pençe-kilit operasyonuna katılmak için Kuzey Irak’a gitti. Yaklaşık 1 aydır haber alınmayan kayıp asker ile PKK’dan açıklama geldi. PKK’ya yakın sitelerde yapılan açıklamada kayıp asker Mustafa Bazna’nın cenazesinin kendi ellerinde olduğunu duyuran PKK, talep edilmesi halinde cenazenin aileye teslim edileceğini duyurdu.

Düzce’nin Çay Mahallesi’nde oturan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Bazna, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Zap, Avaşîn ve Metîna bölgelerinde düzenlenen operasyonlara katıldı. Yaklaşık 1 ay önce Mustafa Bazna’nın ailesi çocuklarına ulaşamadıklarını söyleyerek yetkililere haber verdiler. Aradan geçen 1 aylık süre içerisinde kayıp askerden herhangi bir haber alınamazken, PKK’ya yakın sitelerde yapılan açıklamalarda, kayıp askerin cenazesinin PKK’nın elinde olduğu iddia edildi.

“TESLİM EDEBİLİRİZ”

Bazna’nın akıbetine dair HPG’den açıklama geldi. PKK’ya yakın bir sitede yer alan açıklamada Mustafa Bazna’nın cenazesinin HPG’nin elinde olduğu bilgisi paylaşıldı. HPG asker cenazesinin ellerine geçtiğini duyurduklarını anımsattı. Açıklamada, askerin Düzce doğumlu Mustafa Bazna olduğu netleştirildiğine işaret edilerek, talep edilmesi halinde Bazna’nın cenazesinin sivil ya da sivil toplum kuruluşları aracılığıyla aileye teslim edebileceği kaydedildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (8)

 • Mir azadi
  Mir azadi
  20.01.2023 02:47

  Bu kadar genç boşuna ölüyor orda ne işi var sınırı aşıyor gençlere git öl diyor siyasetin oyununa gelmeyin

 • Mir hat
  Mir hat
  20.01.2023 02:46

  Bu kadar genç boşuna ölüyor orda ne işi var sınırı aşıyor gençlere git öl diyor siyasetin oyununa gelmeyin

 • Mir
  Mir
  20.01.2023 02:43

  Türkiye nin orda ne işi var diyorum kendi sınırınızı bırakmışsınız o kadar uzağa gitmeye çalışıyor bu kadar genç boşuna ölüyor yazık değilmi ailesini olan oldu yarın kimse hatırlamıyor

 • Ramazan
  Ramazan
  3.01.2023 00:42

  Allahım yardımcımız olsun İnşallah hainleri kahru perişan eylesin yarabbim.Rabbim aile ve yakınlarına sabır eylesin İnşallah. Elbet herkes Birgün ölecek ama Rabbim razı olduğu kullardan eylesin bizleri.

 • Ramazan
  Ramazan
  3.01.2023 00:41

  Allahım yardımcımız İnşallah hainleri kahru perişan eylesin yarabbim.Rabbim aile ve yakınlarına sabır eylesin İnşallah. Elbet herkes Birgün ölecek ama Rabbim razı olduğu kullardan eylesin bizleri.

 • garibin duası
  garibin duası
  25.12.2022 16:18

  Allahım vatanı koruma niyetiyle askere giden yavrularımızı sırtlanlara ezdirme, gariban çocukların canıyla ödediği bedeller üzerinden siyasetçilerin yaptığı propagandanın kendi başlarına geçir Allahım

 • garip
  garip
  25.12.2022 16:15

  bu adar rezalet hiç yaşanmadı. o askeri orada bırakan komutanlardan bunun hesabı sorulmalı

 • Yeter Artık
  Yeter Artık
  14.12.2022 11:22

  Ana kuzularımızı iktidarın kirli oyunlarına kurban verdiğimiz gibi cenazelerimize de sahip çıkamıyorlar. https://gerilatv.com/cenazeye-dagirkere-ku-li-gire-fm-hatiye-cezakirin_3217739fb.html