Mili Eğitim Müdürlüğü’nden İsmetpaşa Ortaokulu’nun satışıyla ilgili açıklama

DüzceSonHaber

Mili Eğitim Müdürlüğü’nden İsmetpaşa Ortaokulu’nun satışıyla ilgili açıklama
16.06.2021 - 10:38

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan İsmetpaşa Ortaokulu’nun satışıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İsmetpaşa Ortaokulu'nun 1019 öğrencisi olup ikili eğitim yapmaktadır.

Okulda 16 derslik bulunmaktadır. Ayrıca mevcut okul bahçesi küçük olup, öğrenciler için gerekli olan oyun ve spor alanları ihtiyacını karşılamamaktadır. İsmetpaşa Ortaokulu mevcut binası deprem yönünden güçlendirilmesi gereken bir binadır. Okul arsası 1325 metrekare olup okulun normal öğretime geçebilmesi ve öğrencilerin ihtiyacı olan sosyal alanların oluşturulabilmesi için yeterli değildir.

İsmetpaşa Ortaokulu'nun yerine yeni okul binası yapılamayacağından,  imar durum değişikliği yapılmış ve ticarî alana dönüştürülmüştür. Okul yerinin satışından elde edilecek gelirle yeni okulun yapımına Darıcı Mahallesindeki otogar yanında bulunan 10 bin metrekare arsa üzerinde başlanacaktır.

İsmetpaşa Ortaokulu’nun yakın çevresinde okul yapımı için uygun arsa bulunmadığından, yeni okul yapımının tamamlanmasıyla birlikte okul, mevcut binasına 1100 metre uzaklıkta bulunan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine taşınacak olup, yeni yapılacak olan okul da Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilecektir.

İsmetpaşa Ortaokulu bu süreçte, geçici olarak Atatürk Ortaokulu/TOBB İlkokulu bahçesinde bulunan ve yakın zamanda güçlendirilmesi ve tadilatı yapılan ve şu an boş olarak duran ek binaya taşınacaktır.

Planlanan bu çalışmaların yapılması ile birlikte Düzce’de ikili eğitim sorunu ortadan kalkacaktır.”


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.