Hiç hediye alamadığı babası için kitap yazdı

DüzceSonHaber

19.06.2021 - 10:25

İş insanı Cemal Çandır (65), hayatı boyunca Babalar Günü'nde hediye alamadığı ve 34 sene önce kaybettiği babasına Babalar Günü için kitap yazdı. 'Nalbant Sabri' isimli kitapta babasının hayatını anlatan Cemal Çandır, "Ben babama hiç Babalar Günü hediyesi alamadım. O zamanlar bilmiyorduk. Bu sayede babama güzel bir hediye yapmış oldum. Çok özlüyorum babamı" dedi.

Düzce’nin Yukarıkaraköy Köyü’nde oturan ve köyde nalbantlık yapan Sabri Çandır, 5 evladını bu sayede yetiştirdi. Kardeşlerden 4’ü köyde çiftçilik yaparken, Cemal Çandır ise iş dünyasına atılarak tekstil alanında tanınan bir isim haline geldi. Çandır, köyde ki hayatında Babalar Gününü bilmediği gibi iş dünyasına girdiğinde de babasını kaybedince, babasına hayatı boyunca hiç Babalar Günü hediyesi alamadı. Çandır, babasının hayatını anlatmaya ve bu sayede babasının ismini kalıcı hale getirmek hem de kendi ailesinde babasının tanınması için ‘Nalbant Sabri’ isimli kitabı yazdı. Kitapta zorluk içinde evlatlarını büyütmeye çalışan Sabri Çandır’ın bu süreçte yaşadığı zorluklar, evlilik hayatı, köyde ki kişilere yardımları anlatıldı. Daha önce "Gadaynan gadeyim" ve "Kim ne yaparsa kendine yapar" isimli kitapları yayınlanan Cemal Çandır, Babalar Gününde babasının köydeki kabrini ziyaret ederek hem dualar okudu hem de kitabı mezarının başucuna koyarak hediye etti.

Kitabın hikayesini anlatan Cemal Çandır, "Arkadaş gibiydik babamla. Babam köyde nalbantlık yapıyordu. Babam bizi yetiştirdi. Öleli 34 sene oldu. Geçen Babalar Gününde aklıma geldi. Herkes babasına bir hediye gönderiyordu. Bende babamın hayatını yazmak istedim. Babama bir kitap hediye ettim. Çok güzel olduğuna inanıyorum. Ben babama hiç Babalar Günü hediyesi alamadım. O zamanlar bilmiyorduk. Bu sayede babama güzel bir hediye yapmış oldum. Çok özlüyorum babamı. Babam çok iyi adamdı. Bizi iyi yetiştirdi. Ben köye geldiğim zaman sanki babam beni takip ediyor gibi köye dikkatli girip, çıkıyorum. Bu durumda babamı bana unutturmuyor. Zaten babamı unutamam." dedi.


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.