Konyalı etli ekmek Tuğrul Usta’da gençleri aşıya teşvik edecek kampanya

DüzceSonHaber

31.07.2021 - 12:45
Haber Merkezi

Konyalı Etli Ekmek Tuğrul Usta isimli restoran sahibi Tuğrul Tunç özellikle 17-19 yaş arası gençlerin koronavirüse karşı aşı olmadığını ve vaka sayılarının arttığını öğrenince hem bir daha tam kapanma yaşanmasın hemde gençleri aşı olmaya teşvik için “Aşı sizden yemek bizden” adı altında kampanya başlattı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan mobil ve sabit noktalarda koronavirüse karşı aşılamalar devam ederken, sayısal verilere göre 65-75 arası kişilerde aşılama oranı yüzde 95 civarındayken bu rakam 17-24 arası gençlerde yüzde 35-40’lara kadar düştü.

Düzce’de restoran işleten ve Konya yöresine ait etli ekmek yapan Tuğrul Tunç, esnaflarla birlikte Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ziyareti sırasında hem vaka sayılarının arttığını hemde gençlerin aşı olmakta yavaş davrandıklarını öğrendi. Tunç, vaka sayılarının artmasıyla tekrar tam kapanmanın olmamasına katkı sağlamak ayrıca gençleri aşıya teşvik etmek için “Aşı sizden yemek bizden” adı altında kampanya başlattı. Aşı olarak e-nabız sistemi üzerinden aşı olduğunu gösteren gençler Tuğrul Tunç’un işletmecisi olduğu restoranda ücretsiz yemek yiyebilecekler.

Kampanya hakkında bilgiler veren Tuğrul Tunç “Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla alakalı, 2 kez tam kapanma gördük. Bir daha inşallah bu kapanma gerçekleşmez. Bununla alakalı esnaf olarak çok sıkıntı çektik. Üçüncü bir kapanmayı kaldıramayacağız. Geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyarette bulunduk. Kendilerinden hem vaka sayılarında artış yaşanmaya başladığını hemde 17-19 yaş arası gençlerin aşı olmadıklarını yada aşı olmakta yavaş davrandıklarını öğrendik. Bununla alakalı olarak gençleri aşıya yönlendirmek ve bir nebze katkımız olur düşüncesiyle bir kampanya başlattık. 17-19 yaş arası gençlere ücretsiz yemek ikramı yapmayı planladık. Gençlerimizi “Aşı sizden yemek bizden” diyerek aşı olmaya davet ediyoruz” dedi. 

 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.