Kuş cenneti Efteni Gölü ziyaretçi akınına uğruyor 

DüzceSonHaber

23.08.2021 - 10:44
Haber Merkezi

Düzce'nin en özel yerlerinden olan ve göçmen kuşların uğrak alanı haline gelen kuş cennetti Efteni Gölü, yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Düzce merkeze bağlı Gölormanı Köyü sınırları içerisinde bulunan Efteni Gölü, 150 kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Göçmen kuşların rotaları üzerinde bulunan Efteni Gölü’nde göç zamanında bir çok nesli tükenmekte olan kuşa rastlamak mümkün oluyor. 

Sazlıklar ve göl üzerindeki nilüferler sayesinde görsel şölen sunan Efteni Gölü’nde, olta balıkçılığına da izin veriliyor. Etrafında bulunan piknik alanlarında da vatandaşlar rahatça piknik yaparak zaman geçirebiliyor. 

Efteni Gölü'nün güzelliğini duyan ve sosyal medyadan gören yerli ve yabancı turistler yaz döneminde bölgeye akın etti. Özellikle hafta sonları yoğun ziyaretçi ağırlayan Efteni Gölü'ne giden vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.  
 


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.