Gençlik merkezi otogarda üniversitelileri karşılıyor

DüzceSonHaber

Gençlik merkezi otogarda üniversitelileri karşılıyor
2.10.2021 - 22:06
Haber Merkezi

Düzce Gençlik Merkezi 2 gün boyunca Otogar'da öğrencileri karşılayacak.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi, üniversite sınavında Düzce Üniversitesi'ni kazanarak şehrimize gelen öğrencilerin Düzce'deki ilk günlerinde hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla otogarda bilgilendirme standı kurdu. Stantta öğrencilere, gençlik liderleri ve gönüllüleri hem Düzce’yi tanıtıyor hem de Gençlik Merkezi faaliyetlerini anlatan broşür veriyorlar.

Düzce Otobüs Terminali, yeni üniversiteli olan gençleri ağırlarken, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı da öğrencilere kucak açtı. Üniversite öğrenimi için gelen öğrenciler, yabancısı oldukları bu şehirde İl Müdürü İsa Yazıcı tarafından karşılandı. Genç üniversitelilerin kayıt, barınma ve ulaşım konusunda sıkıntı çekmemeleri için İl Müdürü Yazıcı, öğrencilerle yakından ilgileniyor.

Üniversitelerde eğitim döneminin başlamasıyla binlerce öğrenci farklı şehirlerde eğitimlerini sürdürebilmek için yollara düştü. Düzce Gençlik Merkezi gönüllüleri ise o gençlere yol gösterebilmek, sorunlarını çözebilmek amacıyla Otogar’ın yolunu tuttu. Öğrencilere çikolata, şeker ve su ikram edilip ardından stantlarda akıllarına takılan tüm sorular yanıtlanıyor.

Düzce Otogarı’nda yaşadıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemediklerini söyleyen öğrenciler, “Hayatımızda ilk defa Düzce’ye geliyoruz. O yüzden bu uygulama bizim için büyük bir kolaylık oldu, bize yol gösterdi. Otogara vardığımız anda, beklemediğimiz bir manzarayla karşılaştık. O anda Düzce Gençlik Merkezi’nin bizi bu şehirde yalnız bırakmadığını ve bırakmayacağınız anladık. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.