Bakan Koca açıkladı Düzce vaka yoğunluğu en fazla olan 10 vilayet içinde

DüzceSonHaber

Bakan Koca açıkladı Düzce vaka yoğunluğu en fazla olan 10 vilayet içinde
2.10.2021 - 22:16
Haber Merkezi
1

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka yoğunluğu en çok artan 10 ili "Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız." diyerek paylaştı. 18-24 Eylül arasında vaka yoğunluğu en çok artan 10 ilimiz ise Zonguldak, Kırşehir, Düzce, Bursa, Bolu, Kars, Bartın, Kütahya, Kocaeli, Bilecik oldu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18-24 Eylül arasında 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni korona vaka sayısını gösteren bir harita yayınladı. "Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz." diyen Koca'nın paylaştığı haritaya göre; 18-24 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz Zonguldak, Kırşehir, Düzce, Bursa, Bolu, Kars, Bartın, Kütahya, Kocaeli, Bilecik oldu.

"NİHAİ ÇÖZÜM AŞI"
Salgına karşı nihai çözümün aşı olduğunu belirten Fahrettin Koca, "Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Tedbirler vazgeçilmez." ifadelerini kullandı.

KORONAVİRÜSTE SON DURUM
Sağlık Bakanlığı'nın 1 Ekim'de açıkladığı son 24 saatlik verilere göre; 28 bin 873 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 210 olarak kayıtlara geçti. Tedavisi tamamlanan 26 bin 224 hasta taburcu olurken bugün 356 bin 852 test yapıldı.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Korkmaz
    Korkmaz
    3.10.2021 12:09

    Herkes maskesiz sanki Corona bitmiş gibi mesafe sıfır çoluk çocuk var kendini düşünmeyen çocuklarını düşünsün bu kadar sorumsuzluğun bedelidir Düzce nin kırmızı olması.cocuklar okula gidiyor ve büyüklerin sorumsuzluğu yüzünden okullardaki salgın da artmış bulunmakta.Duzce kendine gel ve mesafeni koru.