Budanan ağacın otomobile zarar vermemesi için kendini siper etti

DüzceSonHaber

28.10.2021 - 11:05
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görevli Veysel Dikmen, sokaktaki ağaç budanırken ağacın altında olan ve budanan dalların zarar vereceğini düşündüğü otomobilin üzerine yatarak kendini siper etti. Dikmen şoföre ulaşamadıklarını belirterek, “Araba güzeldi. Arabanın çizilmemesi için önüne siper oldum. Arabayı koruduk” dedi.

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü cadde ve sokaklardaki ağaçları budamaya başladı. İşçiler, Hükümet Sokak üzerinde ağaç budama işlemi yaparken, budanacak ağaçlardan birinin altında otomobil olduğunu gören işçi Veysel Dikmen, budama sırasında düşecek dalların aracın kaportasını çizeceğini düşünerek kaldırıma park eden otomobilin sürücüsünü bulmaya çalıştı. Sürücüyü bulamayan Dikmen, araç zarar görmesin diye aracın üzerine sırt üstü yatarak kendisini siper etti. O an ise fotoğraflanarak sosyal medyada, "Vatandaşın arabasına zarar gelmesin diye göğsünü siper eden fedakar belediye işçisi Veysel Dikmen" diye paylaşıldı.

Otomobilin zarar görmemesini istediğini belirten Veysel Dikmen, “Otomobili korumak için yaptım. Araba güzeldi. Arabanın çizilmemesi için önüne siper oldum. Arabayı koruduk. Ondan sonra işimize devam ettik. Benim zarar göreceğim bir durum yoktu. Zaten ağaç dalları süs ağacı olduğu için ufaktı. Maksadım sadece arabayı korumaktı. Bir anlık refleks oldu. Araba oradaydı ve ben korumak zorunda kaldım. Şoförünü aradık ancak bulamadık. Araba kaldırımdaydı. Kaldırıma park etmek yasak olmasına rağmen ben yine de arabayı korumak istedim" dedi.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.