Yüzlerce Düzceli ellerinde fenerlerle cumhuriyet için yürüdü

DüzceSonHaber

30.10.2021 - 11:33
Haber Merkezi

Cumhuriyetin ilanının 98. Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Fener alayı düzenlendi. Fener alayına katılan yüzlerce Düzceli, ellerinde meşalelerle Düzce sokaklarını aydınlattı.

Cumhuriyetin ilanının 98. Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Düzce'de akşam saatlerinde de devam etti. Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün düzenlediği ve Düzce Belediyesi önünden başlayan fener alayında vatandaşlar, gençler ve sporcular ellerinde taşıdıkları meşalelerle belediye bandosunun çaldığı marşlara eşlik ederek Anıtpark Meydanına kadar yürüdüler.

Anıtpark Meydanında konuşma yapan Gençlik ve Spor Müdürü İsa Yazıcı "Cumhuriyetimizin 98. yılını kutluyoruz. Dün, bugün ve yarın için kutlamalarla ilgili ciddi etkinliklerimiz var. Bugün Cumhuriyet Bayramımızın resmi törenlerle kutladık. Cumhuriyet Kupası kapsamında birçok sportif faaliyetlerimiz yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. 29 Ekim akşamında da gençlerimizle, sporcularımızla, halkımızın da teveccühü ile Fener alayı yürüyüşü yaptık. Emeği geçenlere, tüm halkımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Cumhuriyet sonsuz kadar yaşayacak. Bizlerde Cumhuriyetimizin ve ülkemizin geleceğine gençlerle birlikte yaşaması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yüzlerce Düzcelinin katıldığı Fener alayı, Anıtpark Meydanında her bir ağızdan söylenen İstiklal Marşı ile sona erdi.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.