Bakan Soylu 12 Kasım'da Düzce'de AFAD mobil uygulamasını tanıtacak

DüzceSonHaber

Bakan Soylu 12 Kasım'da Düzce'de AFAD mobil uygulamasını tanıtacak
2.11.2021 - 10:34
Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümünde Düzce'ye gelerek AFAD Mobil uygulamasını başlatacak.

Soylu, eğitimlerin 2022'de de devam etmesi gerektiğini belirterek, tüm öğrencilere afet eğitimi verilmesinin önemine işaret etti.

İçişleri Bakanı Soylu, son yıllarda iklim davranışlarının sürekli uç noktalarda olduğuna işaret ederek, "Yağmur yağıyorsa da bugüne kadar görülmemiş derecede yüksek seviyede yağıyor, görülmemiş sellere sebep oluyor. Keza hava sıcaklıkları hem bizde hem dünyada artıyor. Dolayısıyla meteoroloji tahminlerini mutlaka çok takip etmek ve bu noktada kurumsal ilişkileri artırmak, tedbir almak, burada hiçbir boşluk bırakmamak lazım." diye konuştu.

AFAD Mobil uygulaması

AFAD Mobil uygulamasını çok kısa sürede devreye alacaklarını bildiren Soylu, çalışmanın altyapılarının bittiğini, şu anda birtakım denemelerinin yapıldığını belirtti. Bakan Soylu, "Bu uygulamanın, çalışan her cep telefonunda olmasını istiyoruz, hedefimiz budur." dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, 12 Kasım'da geleceği Düzce'de, AFAD Mobil uygulamasını başlatacaklarını da bildirdi.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.