Şehit yakınına küfür eden Türkkan'a Düzce'den tepki geldi

DüzceSonHaber

Şehit yakınına küfür eden Türkkan'a Düzce'den tepki geldi
6.11.2021 - 11:06
Haber Merkezi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ayhan Metin, şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ı kınadıklarını söyledi. 


Metin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "05.11.2021 tarihinde  PKK terör örgütü tarafından  1997 yılında şehit edilen İsa Gümren'in  kardeşinin Bingöl’de verdiği tepki neticesinde, İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit kardeşine karşı yaptığı küfürü tüm şehit aileleri ve gazilerimize  yapılmış gibi adlediyor esef, şiddet ve nefretle kınıyoruz. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatını feda eden şehitlerimizin,  aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri yüce Milletimiz asla unutmaz. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de  Teröre destek verenlerle,  şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizligi, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren, hiçbir parti, Milletvekili istemiyoruz. Şehit Aileleri ve Gaziler olarak ; Her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa  karşısında bizleri görecektir. Lütfü Türkkan'ı derhal Milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz" dedi. 


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.